Jasełka w Szkole Podstawowej w Krzczonowie

23 grudnia 2010 | admin

W dniu 21 grudnia br. w Szkole Podstawowej im. Jana Pszczoły „Wojnara” w Krzczonowie odbyła się uroczystość Jasełkowa połączona ze spotkaniem opłatkowym przy kolędzie. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Opatowiec – Pan Sławomir Kowalczyk oraz Dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno Administracyjnej Szkół i Służby Zdrowia – Pan Ryszard Kłos,  a także nauczyciele emeryci i rodzice. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Szkoły  Pan Tomasz Paluch, który powitał zebranych i złożył serdeczne życzenia świąteczne, a następnie odczytał list Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty pani Małgorzaty Muzoł.

Rozpoczęło się przedstawienie Jasełkowe, które przygotowali wybrani  z poszczególnych klas uczniowie pod kierunkiem katechetki pani Anny Pudłowskiej. W blasku złotej gwiazdki przypomniana została historia Narodzenia Pańskiego. Przepiękna sceneria, stroje, chór anielski i dźwięk kolędy wprowadziły nastrój świąteczny.

Po Jasełkach głos zabrał Pan Wójt, który oprócz życzeń przywiózł kosz pysznych cukierków dla wszystkich uczniów. Uczniowie odwdzięczyli się wręczając zaproszonym gościom świąteczne upominki – stroiki i bombki przygotowane na zajęciach technicznych.

Po uroczystościach na sali gimnastycznej uczniowie klasy IV i zaproszeni goście przeszli do klasy, w której zasiedli przy wspólnym stole wigilijnym. Po złożeniu sobie życzeń  i podzieleniu opłatkiem wszyscy częstowali się potrawami  przygotowanymi przez mamy z Rady Klasowej Rodziców. W miłej, świątecznej atmosferze, toczyły się rozmowy przeplatane wspólnym kolędowaniem.