Spotkanie opłatkowe w Gimnazjum

29 grudnia 2010 | admin

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia w Gimnazjum w Opatowcu odbyło się spotkanie opłatkowe, które zgromadziło wszystkich uczniów i nauczycieli. W tym roku świąteczne spotkanie uświetnili swoją obecnością: Wójt Gminy Opatowiec p.Sławomir Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy p.Michał Szczerba i Dyrektor Zespołu Szkół p.Ryszard Kłos.

Szkolną Wigilię rozpoczęła kolęda „Wśród nocnej ciszy” wykonana przez uczniów na instrumentach dętych. Uczniowie klasy IIIa przedstawili historię tradycji bożonarodzeniowych oraz wiersz przy akompaniamencie gitary. Całość uświetnił szkolny chórek z Gimnazjum i „aniołki” ze Szkoły Podstawowej, które obsypały uczestników spotkania „dobrymi życzeniami”.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Marcinem Mystkiem złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne, do których dołączył się p.Sławomir Kowalczyk i ks. Wiktor Mentel. Wszyscy zgromadzeni goście otrzymali od uczniów samodzielnie wykonane stroiki świąteczne. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną.

Po zakończeniu oficjalnej uroczystości, nauczyciele i zaproszeni goście zasiedli razem przy wigilijnym stole.