SZCZĘŚCIE JEST KOBIETĄ

18 marca 2011 | admin

Z kobietą nie ma żartów – w miłości czy w gniewie.
Co myśli, nikt nie zgadnie; co zrobi, nikt nie wie.

Aleksander Fredro

DZIEŃ KOBIET – coroczne święto obchodzone 8 marca, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki.
SZCZĘŚCIE JEST KOBIETĄ – pod takim tytułem odbyło się 11 marca w Szkole Podstawowej w Krzczonowie spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Na spotkaniu licznie pojawiły się Panie z Rady Rodziców oraz Przewodniczący Rady Gminy Opatowiec – Pan Michał Szczerba, który wszystkim kobietom złożył serdeczne życzenia, a na ręce Pani Teresy Plucińskiej piękny kosz kwiatów. Najlepsze życzenia i kwiaty przekazał również Pan Dyrektor – Tomasz Paluch.

Program artystyczny (w większości przygotowany przez chłopców) bardzo się wszystkim podobał, szczególnie skecz w wykonaniu Kacpra, Maćka i Krystiana. Na burzę oklasków zasłużył też Tomek, który wspaniale ucharakteryzowany na piękną blondynkę brawurowo wykonał hit Alicji Majewskiej „ Być kobietą”. Swoje talenty wokalne zaprezentowali chłopcy
z klasy V i VI, zaś przedstawicielki płci pięknej – Kasia i Klaudia pięknie recytowały wiersze. To, co najlepsze zostawiono na koniec, czyli taniec polonez w wykonaniu uczniów klasy
O i I.

Warto zaznaczyć, że premierowy występ uczniów miał miejsce już dwa tygodnie wcześniej – na Gminnym Dniu Kobiet, który odbył się w Domu Strażaka w Krzczonowie.

(źródło:SP Krzczonów)