Wizyta dyplomaty z ambasady Nigerii w Warszawie

13 czerwca 2011 | admin

W dniu 13 czerwca 2011 roku do Szkoły Podstawowej w Opatowcu przybył Pan Olusegun Ige z ambasady Nigerii w Warszawie. Dyplomata przywiózł małym opatowiecczanom listy z podziękowaniami od rówieśników ze szkoły w nigeryjskim Imburu, do którego w ubiegłym roku uczniowie dzięki życzliwości Jej Ekscelecncji, Ambasadora Federalnej Republiki Nigerii w Polsce i w Republice Czeskiej Pani  Asaliny Raymond Mamuno przekazali przybory szkolne.

Po powitaniu przez dyrektora szkoły przedstawiciel ambasady w barwny i ciekawy sposób opowiedział uczniom o  swojej ojczyźnie i chętnie odpowiadał na pytania, które zadawały mu dzieci. Kończąc swe wystąpienie, dyplomata przekazał też pozdrowienia do Pani Ambasador i wręczył przekazany przez nią upominek – obraz przedstawiający scenę z życia na kontynencie afrykańskim oraz zachęcał do odwiedzenia swojej ojczyzny.

Przedstawiciel organu prowadzącego szkołę – sekretarz  gminy Bożena Zbertek, dziękując panu Olusegunowi Ige za przybycie do Szkoły Podstawowej w Opatowcu stwierdziła, że uczniowie szkoły dają dorosłym wspaniałą lekcję tolerancji udowadniając, że ani kolor skóry, ani wyznawana religia ani status materialny nie są przeszkodami do tego, by móc się przyjaźnić. Pani Sekretarz poprosiła też gościa o przekazanie podziękowań Pani Ambasador za to, że wspiera uczniów Szkoły Podstawowej w Opatowcu w otwieraniu się na świat.

Wizyta dyplomaty – choć była bardzo krótka – na pewno pozytywnie wpłynie na postrzeganie przez nasze dzieci ludzi o innej narodowości czy kolorze skóry.