Ślubowanie Pierwszoklasistów w Krzczonowie

24 października 2011 | admin

Idą pierwszaki – dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste.
Każdy na plecach dźwiga tornister.
Z bijącym sercem stają przed szkołą.
Jak im tu będzie?
- Chyba wesoło!

 A. Szeyerowa „Pierwszaki”

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW W KRZCZONOWIE

21 października 2011 roku, w Szkole Podstawowej w Krzczonowie zabrzmiało gromkie „Ślubujemy!” To „pierwszaki” stały się „prawdziwymi uczniami ze wszystkimi przywilejami i obowiązkami.” Uroczyste przyjmowanie „pierwszaków” do społeczności szkolnej rozpoczęło się częścią artystyczną, podczas której dzieci pięknie się przedstawiły, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. To jednak nie wystarczyło, żeby zostać uczniem pierwszej klasy. Na dzieciaki czekał jeszcze egzamin z wiedzy na temat szkoły, który zdały znakomicie i udowodniły, że: „My już dużo umiemy, Panie Dyrektorze”.

W tej sytuacji nie pozostało nic innego jak pozwolić im złożyć ślubowanie na piękny sztandar szkoły. Kiedy poczet sztandarowy wprowadził sztandar wszyscy odśpiewali hymn narodowy, a potem odbyło się uroczyste ślubowanie:

Ślubuję Uroczyście!

Będę starał się być dobrym i uczciwym.

Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.

Będę szanował swoich nauczycieli i rodziców.

Będę uczył się tego co piękne i mądre.

Będę kochał i czcił moją ojczyznę.

I przyczynię się do jej rozwoju.

Po ślubowaniu nastąpiło nie mniej ekscytujące pasowanie na ucznia. Oczywiście dokonał tego Pan Dyrektor, który w tym roku po raz pierwszy miał dwa ołówki – czerwony dla dziewczyn, a zielony dla chłopców. Potem jeszcze tylko wręczenie dyplomów i gratulacje od Pana Dyrektora oraz Wychowawczyni i już stali się uczniami. Miłym akcentem kończącym uroczystość były życzenia i upominki od starszych kolegów i koleżanek z drugiej klasy i spotkanie z nimi przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez Mamy.

Pierwszakom GRATULUJEMY zostania uczniami i życzymy jak najlepszych wyników w nauce.