Uzależnieniom powiedz NIE

1 grudnia 2011 | admin

DOŁĄCZ DO NAS – „Uzależnieniom powiedz NIE”

W dniu 25 listopada i 1 grudnia 2011r. w obecności Wójta Gminy – Sławomira Kowalczyka, uroczyście zakończono konkurs plastyczny, który został ogłoszony w sierpniu i przedłużony na wrzesień dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum z terenu Gminy Opatowiec na plakat dotyczący profilaktyki uzależnień pod nazwą „Uzależnieniom powiedz nie”. Na konkurs wpłynęły 62 prace, a uczestnicy bardzo poważnie podeszli do problemu uzależnień i w swych pracach zaprezentowali wiele ich form. Okazało się, że młodzież i dzieci doskonale wiedzą, iż uzależnia nie tylko alkohol, nikotyna czy narkotyki lecz także telewizja, Internet, gry komputerowe, jedzenie i hazard. Podczas uroczystych apeli zorganizowanych przez dyrektorów szkół Wójt Gminy – Sławomir Kowalczyk przychylając się do decyzji Komisji Konkursowej osobiście wręczył laureatom:
- za zajęcie I miejsca – Karolinie Bątkowskiej, Dominikowi Kocińskiemu, Emilii Woźniak – dyplomy i nagrody ( plecaki, kalkulatory, piórniki, komplety długopisów, pisaki, farby, przyborniki biurowe z wyposażeniem itp.)
- za zajęcie II miejsca – Klaudii Kmiecik, Maciejowi Selwitowi, Patrycji Tomal – dyplomy i nagrody (kalkulatory, komplety długopisów, pisaki, farby, przyborniki biurowe, zestawy kredek 3 w 1 itp.),
- za zajęcie III miejsca – Wiktorii Maj, Kacprowi Markowskiemu, Agnieszce Wojas- dyplomy i nagrody (komplety długopisów, pisaki żelowe, farby do płótna, itp.),
- za wyróżnienie – Darii Gruszce – dyplom i nagrodę ( kredki akwarelowe, kredki ołówkowe, farby plakatowe, pisaki dwustronne itp.), a pozostałym uczestnikom za udział w konkursie wręczył dyplomy i drobne upominki.
Gmina dla uczestników konkursu zakupiła nagrody za kwotę 1 447,60 zł. z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizator i koordynator konkursu : p. Sławomir Kowalczyk – Wójt Gminy Opatowiec

Koordynatorzy programu ds. uzależnień:
p. Stanisław Tomal – pracownik Urzędu Gminy
p. Oktawiusz Cugowski – Dyrektor Instytucji Kultury
p. Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu
p. Tomasz Paluch – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzczonowie

Rozstrzygnięcie konkursu „uzależnieniom powiedz nie”