Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec

29 lutego 2012 | admin

W dniach 24-25 luty 2012 roku odbył się po raz XX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec. Do rywalizacji przystąpiło 16 drużyn: Mistrzowice, Mega Bonus, Gmina Opatowiec, Kocina, Kaziki, Krzczonów 0.7, Ksany-Hercules, Bomba, Przemyków, Summer Team, Wisła Opatowiec, Koszyce-Szreniawa, UKS Nadwiślanka, Gumisie, Gimnazjum Opatowiec oraz Absolwentki. Turniej odbywał się systemem pucharowym  tj. do dwóch przegranych meczy, których w sumie rozegrano 29.

Tegoroczne rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, powiatu kazimierskiego jak i ościennych miejscowości. Nie zabrakło również kibiców, którzy nie szczędzili gardeł dla swoich drużyn. Mecze rozgrywane były na bardzo wysokim poziomie, a drużyny grały fair – play. Rywalizacja była ostra.

Tak jak w roku 2011 najlepsze okazały się Mistrzowice w składzie:  Rafał Kański, Dariusz Grzesik,  Rafał Grzesik, Jarosław Tomal, Łukasz Kryca, Piotr Grzywna, Maksym Grylak, Paweł Książek, Marcin Kryca, Wojciech Dzięcioł.

Drugie miejsce zajął Mega Bonus w składzie: Sebastian Wieczorek, Paweł Ochenduszko, Jakub Suchecki, Robert Wójcik, Damian Wieczorek, Mirosław Pierzchała, Michał Nawrot.

Trzecie miejsce zajęła Gmina Opatowiec w składzie: Michał Szczerba, Benedykt Ceś, Piotr Kusak, Elżbieta Szczęsna-Kusak, Marcin Kowalczyk, Szczepan Gruszka, Sebastian Szczęsny,Tomasz Skrzyński.

Na dalszych pozycjach znaleźli się: IV miejsce – Kocina, V miejsce – Kaziki, VI miejsce – Krzczonów 0.7, VII miejsce – Ksany-Hercules.

Nagrody ufundował i wręczył organizator imprezy Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk. Nikt nie został pominięty i każda drużyna otrzymała puchar.

Organizatorzy wyróżnili najlepszą zawodniczkę turnieju Agnieszkę Konik z drużyny Szreniawa i najlepszego zawodnika Dariusza Grzesika z drużyny Mistrzowice. Puchar dla najmłodszego zawodnika otrzymała Ilona Maj z UKS Nadwiślanka. „Odkryciem Turnieju” został ogłoszony Karol Chruszewski z drużyny Kocina, a najbardziej skutecznym zawodnikiem  okazał się Robert Wójcik z drużyny Mega Bonus. Najbardziej aktywnym sędzią turnieju był Piotr Grzywna. Najbardziej wytrwałym kibicem a zarazem najmłodszym został Jakub Kłos, a najlepszym kibicem został ogłoszony Zdzisław Kański. Tytuł „Super Kibica” powędrował do Wojciecha Dzięcioła.

Specjalny puchar ufundowany przez Przewodniczącego Rady Gminy Opatowiec Michała Szczerbę otrzymała drużyna z Kociny za walkę „fair play”.

Imprezę uświetnił również swoją osobą inicjator pierwszego turnieju, ówczesny Dyrektor Szkoły i nauczyciel wychowania fizycznego – Stanisław Gwiazda.

Profesjonalną obsługę turnieju zapewnili: Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu, Alicja Witkoś-Kłos – Prezes UKS Nadwiślanka oraz Monika Kościółek – nauczycielka wychowania fizycznego.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju, zawodnikom za udział i wolę walki a kibicom za gorący doping.

Z niecierpliwością czekamy na XXI turniej – już niedługo… za rok.