Dzień Dziecka w Domu Kultury w Opatowcu

7 czerwca 2012 | admin

4 czerwca 2012r  w Domu Kultury w Opatowcu odbyło się spotkanie z okazji „Dnia Dziecka” przygotowane przez Panią Małgorzatę Gwóźdź. Wśród zaproszonych gości był Sławomir Kowalczyk Wójt Gminy Opatowiec, Elżbieta Szczęsna Kusak Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu, Oktawiusz Cugowski Dyrektor Instytucji Kultury w Opatowcu, dzieci z klas młodszych wraz z nauczycielami oraz licznie zgromadzeni goście.

Rodzice dzieci z zerówki przygotowali dla swoich pociech oraz innych uczniów wielką niespodziankę.Tym razem to Oni postanowili wcielić się w rolę aktorów występując w sztuce na podstawie baśni braci Grimm p.t.:„Królewna Śnieżka”.

Przygotowania do tego przedstawienia trwały od marca. Częste próby bardzo zintegrowały Rodziców, którzy z wielkim zaangażowaniem i pełni zapału podeszli do tego przedsięwzięcia.Każda próba odbywała się w miłej, serdecznej atmosferze, której towarzyszyły humor,śmiech,a wzajemne żarty doprowadzały Rodziców- aktorów do łez.

Każdy Rodzic-aktor zadbał także o to ,by wystąpić w kostiumie właściwym dla granej przez siebie postaci.Nieoceniona w tej kwestii okazała się Pani Marzena Nizińska, która przyszła z pomocą i uszyła stroje dla Rodziców- aktorów. Aby oddać właściwy nastrój baśni przygotowano w tym celu piękną scenografię.

Podczas występu „aktorzy” wykazali się profesjonalizmem oraz niesamowitą inwencją twórczą. Zagrali swoją rolę brawurowo. Gesty,mimika,modulacja głosu wywołały ogromne emocje u widzów. Wydawać ,by się mogło, że oglądają występ profesjonalnych artystów.

Występ Rodziców wywarł na dzieciach niesamowite wrażenie i na pewno długo pozostanie im w pamięci,ponieważ mogli podziwiać Ich w nietypowej roli.Uśmiech,radość na twarzy dzieci, spontaniczne reakcje dobiegające z widowni świadczyły o tym, że przeżywają wielką radość i satysfakcje.

Na zakończenie widzowie nagrodzili Rodziców gromkimi brawami. Zaproszeni goście podziękowali i pogratulowali tak wspaniałego przygotowania występu pomysłodawczyni. Wszyscy Rodzice otrzymali dyplomy uznania z rąk Pani Dyrektor oraz Pani Małgorzaty Gwóźdź dziękując jeszcze raz za trud i poświęcenie.

W przedstawieniu wzięli udział:
Wilk – Janusz Kaczmarczyk
Wiewiórka I – Monika Wesołowska
Wiewiórka II – Bernadetta Wilk
Zajączek- Ewa Jachna
Wróbelek- Aneta Tomasik
Leśne Ptaki- Monika Jabłońska, Hanna Kupisz, Bożena Tomczyk
Zła Królowa- Anna Sekuła
Czarodziejskie Lustro-Maria Król
Czarownica – Edyta Pobiega
Nadworny Myśliwy – Radosław Kornaś
Służący – Marcin Król
Śnieżka –Ewelina Klita
Młody Książe- Paweł Salamon
Krasnoludek I –Mariusz Stankiewicz
Krasnoludek II – Piotr Kowalczyk
Krasnoludek III – Wanda Marek
Krasnoludek IV- Zbigniew Pietrzyk
Krasnoludek V- Edyta Zielińska
Krasnoludek VI- Anna Dudek
Krasnoludek VII – Justyna Krupa