„Lato na zdrowo i sportowo” – turniej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec

16 sierpnia 2012 | admin

W sobotę 11 sierpnia 2012 roku o godz. 13:00, na boisku sportowym w Krzczonowie odbył się letni turniej piłki nożnej o puchar wójta Gminy Opatowiec. Oczekiwany w czasie wakacji, cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno zawodników jak i kibiców.

W tym roku do udziału zgłosiło się 10 drużyn piłkarskich, które podzielono na dwie kategorie wiekowe:
- młodzików do lat 15 (4 drużyny)
- seniorów (6 drużyn)

Oficjalnego rozpoczęcia dokonał Wójt Gminy – Sławomir Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy – Michał Szczerba, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu i zarazem mieszkaniec Krzczonowa – Adam Stoksik oraz Sołtys Krzczonowa – Marian Gruszka.

Tegoroczny turniej odbywał się pod hasłem „Lato na zdrowo i sportowo” i trwał do późnych godzin wieczornych, a wszystko to pod czujnym okiem sędziów.

Drużyny ambitnie i z wielką determinacją zmagały się z konkurencjami sportowymi,
ale najważniejsza w tym spotkaniu była dobra zabawa i duch sportowej rywalizacji. Mieszkańcy całymi rodzinami gromadzili się, aby śledzić zmagania sportowców i kibicować zawodnikom.

Najlepszą drużyną w kategorii młodzików okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, drugą i trzecią pozycję wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowcu.

W kategorii seniorów wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce: drużyna Gladiator – Krzczonów,
II miejsce: drużyna Spartakus – Krzczonów,
III miejsce: drużyna Gimnazjum w Opatowcu

Najlepszym bramkarzem turnieju została Patrycja Szczerba z Opatowca, za najlepszego strzelca uznano Tomasza Fetelę, a najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Jacek Szluchcik z Krzczonowa oraz Kinga Książek – absolwentka Gimnazjum w Opatowcu. Andrzej Kułak – rodowity Krzczonowianin – to najlepszy sędzia.

W turnieju brały również udział drużyny piłkarskie z Ksan, Kolonii Krzczonów, drużyna absolwentek Gimnazjum w Opatowcu oraz drużyna samorządowców.

Niezależnie od wieku, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poza rozgrywkami piłkarskimi program turnieju obfitował w liczne atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody w przeciąganiu liny, które w kategorii żeńskich zespołów wygrała drużyna „Queen Krzczonów”, równie zacięty pojedynek rozegrali panowie, których drużyna o przewrotnej nazwie „Drink Krzczonów” zdeklasowała rywali.

Atrakcją zawodów był rzut do celu „bele-czym”, a tym okazały się ni mniej, ni więcej – specjalnie wypastowane na tą okazję gumofilce radnego – Jarosława Kocińskiego. W tej niezwykłej konkurencji zwyciężyli:

I miejsce – Michał Mącznik – Krzczonów,
II miejsce – Adam Borzęcki – Krzczonów,
III miejsce – Michał Szczerba – Opatowiec

Mamy nadzieję, że gumofilce wróciły do prawowitego właściciela.

Pokazem siły i sprawności był występ prawdziwych strongmanów. Konkurencję w przetaczaniu ogromnej opony w iście mistrzowskim stylu wygrali:

I miejsce – Mateusz Widłak – Ksany,
II miejsce – Kamil Tomczyk – Ksany
III miejsce Tomasz Fetela – Krzczonów.

Najmłodsi uczestnicy turnieju również mieli okazję do wykazania się swoją sprawnością. Na specjalnie przygotowanym torze przeszkód wygrał kilkuletni Marcel Porębski z Krzczonowa, drugą i trzecią pozycję zajęli Eryk Modzelewski i Filip Paluch, za udział w zawodach wszystkie dzieci otrzymały nagrody i słodkie upominki.

Pogoda i świetny humor dopisywały do końca, turniej trwał do późnych godzin wieczornych. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane dyplomami, pucharami i licznymi nagrodami rzeczowymi.

Na ręce Sołtysa Krzczonowa – Mariana Gruszki oraz przedstawicieli Rady Sołeckiej – Kazimierza Kuronia i Stanisława Jarkiewicza składamy mieszkańcom serdeczne podziękowania za udział i organizację tegorocznych zawodów.

Turniej to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy, okazja do zaszczepienia w dzieciach i młodzieży ducha sportowej rywalizacji i propagowanie zdrowego trybu życia poprzez różne formy aktywności fizycznej.