„Kapsuła Czasu” Radia Kielce gościła w Opatowcu

6 września 2012 | admin

W dniu 26 sierpnia br.  ekipa radiowa wraz z mobilnym studiem nagrań zawitała do Opatowca, gdzie na rynku odbywało się Powiatowe Święto Plonów. Przygotowano dla mieszkańców „Kapsułę Czasu” – miejsce, w którym na specjalnym cyfrowym nośniku mieszkańcy mogli zarejestrować swoje wypowiedzi i przemyślenia dla przyszłych pokoleń.

Wszystkie nagrania zamknięte w specjalnym pojemniku zostaną zamurowane na Św. Krzyżu z przeznaczeniem do odsłuchania ich po stu latach. Akcja „Kapsuła Czasu” prowadzona jest przez Radio Kielce z okazji jubileuszu 60-lecia istnienia rozgłośni, a nasza gmina była kolejnym przystankiem na trasie radiowej audycji „Świętokrzyskie na Fali”.

W trakcie dnia prowadzona była na żywo audycja promująca walory naszej gminy. Do odwiedzenia naszej „Małej Ojczyzny” zachęcał m. in. Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk. Gośćmi  plenerowego studia programu „Świętokrzyskie na fali” w Opatowcu byli także: