V uliczny sztafetowy bieg przełajowy z okazji 68 rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej

28 września 2012 | admin

W dniu 20 września 2012 r. uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu reprezentowali szkołę  podczas „V Ulicznego Sztafetowego Biegu Przełajowego z okazji 68. rocznicy utworzenia Rzeczpospolitej Partyzanckiej.”

W biegu, którego trasa  przebiegała z Koniuszy do Proszowic wzięły udział sztafety reprezentujące szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatów proszowickiego i kazimierskiego W składzie każdej sztafety było pięć dziewcząt i pięciu chłopców. Szkołę Podstawową z Opatowca, która po raz pierwszy uczestniczyła w tej imprezie reprezentowali: Kamila Porada, Bartosz Niedźwiedź, Miłosz Krawczyk, Bartosz Kościółek, Maja Tomal, Paulina Minior, Daniel Kryca, Klaudia Kmiecik, Agnieszka Dragan, Patryk Kociński. Debiutanci zdobyli III miejsce i w nagrodę przywieźli okazały puchar i markową piłkę.

Sztafeta gimnazjalistów w składzie: Piotr Ryba, Aleksandra Pituła, Piotr Nowak, Justyna Korzec, Bartosz Norek, Adrian Rajczak, Milena Juszczyk, Bartłomiej Janiec, Oliwia Grzywna, Kamila Cabaj ukończyła bieg na 6 miejscu.

Pomimo, że przez cały czas trwania imprezy padał ulewny deszcz wszystkim dopisywały dobre humory. Opiekunki Monika Kościółek i Alicja Witkoś-Kłos zapewniły też uczniów, że za rok na pewno też wezmą udział w tej imprezie.

/źródło: Zespół Szkól w Opatowcu/