Dzień Seniora w gminie Opatowiec

26 października 2012 | admin

Corocznie jesienna pora staje się okazją do spotkania w gronie seniorów. Tak było także w minioną środę 24 października 2012r., kiedy to w Domu Kultury w Opatowcu odbyło się spotkanie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Opatowca, Koła Gospodyń Wiejskich i zaproszonych gości z okazji Dnia Seniora.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych: Sławomir Kowalczyk Wójt Gminy Opatowiec oraz sołtys wsi Opatowiec Alfred Minior. Wójt Gminy podziękował za zaproszenie, życzył dużo zdrowia, radości i uśmiechu na co dzień oraz przekazał na ręce prezesa Mariana Glińskiego symboliczny prezent dla wszystkich zgromadzonych seniorów. Głos zabrał również Wiesław Rębacz przewodniczący kazimierskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który w swoim wystąpieniu motywował zebranych do aktywnego trybu życia, troski o zdrowie, szukania wokół siebie życzliwych ludzi, aby nie starzeć się w samotności i zapraszać jak najwięcej osób do uczestnictwa w życiu Związku.

Marian Gliński Prezes Związku Koła w Opatowcu przestawił sprawozdanie z działalności za miniony rok i poinformował o swojej rezygnacji z funkcji przewodniczącego. Następnie przystąpiono do wyboru nowych władz związku. W skład nowych władz Związku Emerytów i Rencistów w Opatowcu zastali wybrani: Andrzej Kłos – przewodniczący, Henryka Sroga – skarbnik, Eugeniusz Szczerba – sekretarz, Wanda Karwat – członek, Maria Walocha-Grela – członek, Marian Gliński – członek.

W drugiej części spotkania na scenie zaprezentowały się Panie z Kola Gospodyń Wiejskich z Opatowca, które recytowały wiersze i śpiewały piosenki przy akompaniamencie Wiesława Tomala. Po zakończonej części artystycznej Seniorzy usiedli przy suto zastawionych stołach, własnoręcznie upieczonym ciastem i przygotowanymi potrawami. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, były wspólne rozmowy, wspomnienia, podziękowania i życzenia.