Przedświąteczne spotkanie w Zespole Szkół w Opatowcu

2 stycznia 2013 | admin

W dniu 20 grudnia 2012 roku, w Zespole Szkół w Opatowcu odbyło się spotkanie uczniów klasy IV, ich rodziców oraz emerytowanych nauczycieli. W spotkaniu uczestniczyli też: Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy Opatowiec – Michał Szczerba, Sekretarz Gminy Opatowiec – Bożena Zbertek, proboszcz parafii Opatowiec – ks. Ireneusz Zych oraz proboszcz parafii Rogów ks. Wiktor Mentel.

W świąteczną atmosferę spotkania wprowadziły uczestników spotkania uczennice Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Opatowcu, które przy akompaniamencie nauczyciela muzyki – Wiesława Tomala – wykonały wiązankę kolęd. Koncert zwieńczyło brawurowe wykonanie przez Krystiana Leksa i Wiktora Salamona na saksofonie i perkusji dwóch pieśni bożonarodzeniowych: „Gdy się Chrystus rodzi” i „Jingle Bells”.

Następnie uczniowie klasy czwartej szkoły podstawowej wraz ze swoją wychowawczynią panią Katarzyną Szczerbą przy akompaniamencie zespołu muzycznego z gimnazjum w składzie: Szymon Szczęsny, Patryk Pawlik i Piotr Cabaj, zaprezentowali inscenizację przypominającą przybyłym gościom wydarzenia, które przed dwoma tysiącami lat rozgrywały się w Betlejem judzkim.

Za wspaniale przygotowaną ucztę duchową młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami ufundowanymi przez Gminę Opatowiec.