Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Krzczonowie

4 lipca 2013 | informatyk

KOLEJNY ROK ZA NAMI…

W piątek 28 czerwca 2013 roku zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2012/2013.  Spotkaliśmy się na sali gimnastycznej o godzinie 11.00 na mszy świętej, którą celebrował ksiądz proboszcz Tadeusz Śliwa. Po mszy ksiądz proboszcz wraz z Panią katechetką wręczyli upominki uczennicom biorącym udział w Konkursie Wiedzy Biblijnej Darii Gruszka i Kamilii Kozioł. Obie dziewczynki pięknie zaprezentowały się w etapie rejonowym w Busku – Zdroju kwalifikując się do finału. W etapie wojewódzkim Daria zajęła II miejsce. Z rąk księdza proboszcza Dyplomiki Ukończenia Katechizacji otrzymali też najmłodsi – uczniowie klasy „0”.

Potem kilka minut przerwy i odśpiewaniem hymnu narodowego rozpoczęliśmy oficjalne uroczystości kończące rok szkolny. Kolejnym punktem uroczystości było krótkie przedstawienie na tematy bezpieczeństwa w czasie wakacji przygotowane przez najmłodszych uczniów pod kierunkiem Pani Wandy Migasińskiej. Jak zawsze dobre rady i wskazówki bezpiecznych zachowań zaprezentował szkolny Roztropek, ale już nie ten sam. Poprzedniego, czyli Klaudię Adamczyk(dziś już absolwentkę) zastąpił godnie Kacper Grzywna z klasy I.

Po przedstawieniu  dyrektor przywitał Wójta Gminy Opatowiec,  Sławomira Kowalczyka, który znalazł czas i zaszczycił nas swoją obecnością oraz radnego Gminy Opatowiec Jarosława Kocińskiego. Przedstawiciele uczniów podziękowali  Wójtowi za całoroczną opiekę nad szkołą, życząc sukcesów w pracy Włodarza Gminy. Wójt pogratulował wszystkim uczniom ukończenia kolejnego etapu nauki szkolnej i życzył uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom udanych wakacji. Za opiekę duchową zaś uczniowie złożyli podziękowania księdzu proboszczowi.

Następnie przyszedł czas na wręczenie świadectw uczniom, którzy ukończyli bieżący rok szkolny z wyróżnieniem. Najpierw najstarsi – pięć dziewcząt z klasy VI:Klaudia Adamczyk, Marlena Baran, Daria Gruszka, Kamila Kozioł, Gabriela Leśniak.

Trójka z klasy V: Karolina Bysiec, Tomasz Kowalczyk, Emilia Woźniak.

Z klasy IV: Klaudia Marzec i Kacper Paluch.

Klasa III: Karolina Grudzień, Jakub Kozioł, Klaudia Krawiec, Jakub Mystek.

W klasie II najlepsi uczniowie to: Maja Kowalska, Jakub Mącznik, Filip Paluch, Julia Paluch i Sebastian Leśniak.

Klasa I: Kacper Grzywna, Nikola Kukulska, Weronika Minior, Natalia Selwit.

Oczywiście nie zabrakło też najmłodszych wyróżnionych z klasy „0”: Aleksandra Bątkowska, Jakub Grzywna, Magdalena Jach, Nikodem Kociński, Magdalena Warszawa.

Wójt wszystkim wyróżnionym pogratulował i wręczył świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe. Gratulowali oczywiście też wychowawcy i Pan Dyrektor.

To byli wzorowi uczniowie. Potem przyszedł czas na kolejne dyplomy: za wzorową frekwencję, czytelnictwo, udział w konkursach plastycznych, konkursie na zeszyt lektur i zawodach sportowych. Pani Kazimiera Widłak ogłosiła wyniki konkursu czystości. W tym roku szkolnym najlepiej z o wygląd klasy dbali trzecioklasiści. Gratulujemy! W nagrodę otrzymali słodycze.

Na zakończenie  Dyrektor podziękował wszystkim za całoroczną pracę i życzył spokojnych wakacji i udanego wypoczynku. Po czym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia klasy. Po gratulacjach i krótkich życzeniach nie pozostało nic innego jak powiedzieć sobie DO ZOBACZENIA ZA DWA MIESIĄCE! A DOKŁADNIE 2 WRZEŚNIA O GODZINIE 11.00.

Tradycyjnie życzę wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom słonecznych, ciepłych i udanych wakacji. Nabierzcie sił na nowy rok szkolny.

A Was, kochani uczniowie, podobnie jak ksiądz proboszcz, zachęcam gorąco do przeczytania chociaż jednej książki…

UDANYCH WAKACJI!

Galeria zdjęć

/źródło:www.spkrzczonow.eu/