Turniej o puchar Wójta Gminy w Krzczonowie

3 września 2013 | informatyk

W tym roku zakończenie wakacji zostało połączone z turniejem o Puchar Wójta gminy Opatowiec. W niedzielę 1 września od godziny 10:00 boisko sportowe w Krzczonowie zapełniło się zawodnikami i widzami.

Do udziału w turnieju zgłosiło  się 8 drużyn piłkarskich, które następnie podzielono na dwie kategorie wiekowe:

- młodzików do lat 13 (2 drużyny)

- seniorów (6 drużyn)

Dwie drużyny nie zostały sklasyfikowane w poszczególnych kategoriach: „Super szóstki” i „Młodzi spartakusi” rozegrały mecze pomiędzy sobą.

Oficjalnego rozpoczęcia Turnieju o Puchar Wójta Gminy Opatowiec dokonali przewodniczący Rady Gminy – Michał Szczerba oraz Sołtys Krzczonowa – Marian Gruszka.

Tegoroczny turniej odbywał się pod hasłem „Lato na zdrowo i sportowo” i trwał od rana do godzin popołudniowych.

Drużyny ambitnie i z wielką determinacją zmagały się z konkurencjami sportowymi,
ale najważniejsza w tym spotkaniu była dobra zabawa i duch sportowej rywalizacji. Mieszkańcy całymi rodzinami gromadzili się, aby śledzić zmagania sportowców i kibicować zawodnikom.

Najlepsza w kategorii młodzików okazała się drużyna z Krzczonowa pokonując po zaciekłej walce drużynę z Kociny.

Najlepszym bramkarzem w kategorii młodzież został Tomasz Krypel, a najlepszym strzelcem okazał się  Szymon Sendor.

W kategorii seniorów wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce: drużyna Seniorzy Krzczonów,

II miejsce: drużyna Kocina,

III miejsce: drużyna FC Kęsów

Najlepszym bramkarzem turnieju został Dawid Kowalski z Kobieli, za najlepszego strzelca uznano Jakuba Salę, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Janiec

W turnieju brały również udział drużyny piłkarskie Kobiela, Krzczonów 07 oraz Krzczonów Team.

Niezależnie od wieku, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poza rozgrywkami piłkarskimi program turnieju obfitował w liczne atrakcje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody w przeciąganiu liny, które w kategorii żeńskich zespołów wygrała drużyna Siłaczek z Krzczonowa, równie zacięty pojedynek rozegrali panowie, drużyna „Dring Krzczonów” zdeklasowała rywali.

Jedną z atrakcji zawodów było toczenie fajerki. Ta zapomniana już zabawa okazała się prawdziwym hitem i zainteresowała zarówno najmłodszych i najstarszych.  W tej niezwykłej konkurencji zwyciężyli:

I miejsce – Kosznik Mateusz

II miejsce – Stokłosa Krzysztof

III miejsce – Borzęcki Adam

Pokazem siły i sprawności był występ prawdziwych strongmanów. Konkurencję w przetaczaniu ogromnej opony w iście mistrzowskim stylu wygrali:

I miejsce – Fetela Tomasz
II miejsce – Parada Piotr
III miejsce – Stokłosa Krzysztof

Najmłodsi uczestnicy turnieju również mieli okazję do wykazania się swoją sprawnością. Na specjalnie przygotowanym torze mogli spróbować swoich sił  w sztafecie z jajkiem na łyżce i kubkiem pełnym wody. Najlepsi okazali się: Magda Warszawa w najmłodszej kategorii wiekowej,  Kasia Żydowska w kategorii klas I-III oraz Arleta Zwierzchowska w kategorii klas IV-VI. Swoich sił w tej trudnej konkurencji spróbowali również Wójt Gminy i Sołtys Krzczonowa, para samorządowców co prawda nie znalazła się na podium ale uzyskany czas 14,74 sekundy i tak jest godny pozazdroszczenia

Pomimo początkowo niesprzyjającej pogodzie świetny humor dopisywał do końca, turniej trwał do późnych godzin popołudniowych. Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane dyplomami, pucharami i licznymi nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy jak i widzowie mogli skosztować kiełbasy z grilla zakupionej przez Gminę a serwowanej przez radnego Jarosława Kocińskiego.

Na zakończenie Sławomir Kowalczyk – Wójt Gminy Opatowiec podziękował wszystkim uczestnikom i osobom zaangażowanym w organizację turnieju, podkreślając, że turniej to przede wszystkim okazja do wspólnej zabawy, okazja do zaszczepienia w dzieciach i młodzieży ducha sportowej rywalizacji i propagowanie zdrowego trybu życia poprzez różne formy aktywności fizycznej.