„Babiniec” w ostatkowym klimacie w Opatowcu

28 lutego 2014 | admin1

Gmina Opatowiec była gospodarzem czwartego już spotkania Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu kazimierskiego odbywającego się pod hasłem „Babiniec”.

Otwarcia spotkania dokonał Wójt Gminy Sławomir Kowalczyk, który przywitał licznie zgromadzone Panie i zaproszonych gości. W spotkaniu udział wzięli min:

Jan Nowak- Starosta Powiatu Kazimierskiego, Michał Szczerba- Przewodniczący Rady Gminy Opatowiec, Hubert Krupa- Sekretarz Gminy, Anna Klimaszewska Luty- Skarbnik Gminy, Elżbieta Szczęsna-Kusak- Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu, Radni Powiatu Kazimierskiego, Radni Gminy i licznie przybyli Mieszkańcy Gminy.

Duża sala Domu Kultury w Opatowcu wypełniona była barwnie ubranymi w stroje ludowe mieszkankami gminy Opatowiec oraz gośćmi z wszystkich pozostałych gmin naszego powiatu.

Na początku scena należała do Pań z KGW, które wspólnie zaśpiewały o tym co słychać w naszej gminie.

Kolejnym punktem spotkania był występ działającego przy gminie Zespołu Muzyczno- teatralnego prowadzonego przez Radosława Kornasia. Najmłodsi przenieśli widzów w świat bajki o Kopciuszku. Przedstawienie było perfekcyjnie przygotowane nie tylko pod względem technicznym, ale i artystycznym. Rodzice dzieci biorących udział w przedstawieniu zadbali o każdy szczegół dotyczący zarówno strojów młodych aktorów, jak i aranżacji sceny. Widzowie owacjami na stojąco docenili talent artystów i trud włożony w przygotowanie przedstawienia.

Następnie scenę przejęły uczennice Zespołu Szkół w Opatowcu trenujące pod bacznym okiem Wiesława Tomala. Wykonały one kilka piosenek i wprowadziły prawdziwie ostatkowy nastrój.

Po zakończeniu części artystycznej przy kawie i pysznościach przygotowanych przez panie z KGW z terenu gminy Opatowiec uczestniczki spotkania wymieniały się doświadczeniami dotyczącymi kulinariów.

Beata Adamczyk