Zajęcia organizowane w ferie zimowe w szkołach

28 lutego 2014 | informatyk

W Zespole  Szkół w Opatowcu

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „START PO ZDROWIE”

Na zakończenie projektu „Start po zdrowie” w ramach realizacji zadań programu Świętokrzyska Akademia Sportu wspieranego przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego dnia 5.02.2014r. zorganizowane zostały rozgrywki sportowe dla najstarszych uczniów Zespołu Szkół w Opatowcu- uczniów gimnazjum. Do Turnieju Piłkarskiego przystąpiły trzy drużyny.  Mecze sędziowali absolwenci  Gimnazjum.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Są gorsi” w składzie: Patryk Jedynak, Piotr Nowak, Kamil Siwy, Dominik Niedźwiedź. Drugie miejsce zajęła drużyna „Gwiazdki” w składzie: Jakub Kowalczyk, Tomasz Krypel, Szymon Sendor, Patryk Jaszczur. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna  „Wróbelki” w której skład wszedł: Patryk Kociński, Maciej Korzec, Klaudia Kmiecik oraz Krystian Wróbel.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju okazał się Piotr Nowak, a najlepszym bramkarzem został Patryk Kociński.

Na zakończenie zawodnicy utworzyli dwie drużyny mieszane składające się z gimnazjalistów oraz absolwentów i zagrali towarzyski mecz.

Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak razem z prezesem UKS-u „Nadwiślanka” Alicją Witkoś-Kłos wręczyły puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane z programu Świętokrzyska Akademia Sportu.

Wszystkie imprezy sportowe zorganizowane w czasie ferii zimowych przez UKS „Nadwiślanka” fotografowała Daria Lesiak z pomocą Ingi Stadnickiej oraz Natalii Bątkowskiej.

04 lutego 2014

SPORTOWE ZAJĘCIA  FERYJNE

We wtorek dn. 4.02.2014r. jako alternatywa spędzania wolnego czasu zorganizowane zostały zajęcia sportowe dla młodszych uczniów, którzy przez pierwszy semestr uczestniczyli w zajęciach „Szkółki Piłkarskiej” prowadzone przez p. Alicja Witkoś-Kłos.

Na początku odbyła  się lekcja otwarta dla rodziców. Podczas tych zajęć rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w zmaganiach piłkarskich. Na koniec odbył się mecz uczniowie kontra rodzice. Świetną zabawę zakończono rozdaniem nagród oraz dyplomów ufundowanych przez Świętokrzyski  Urząd Marszałkowski  na zakończenie projektu „Świętokrzyska Akademia Sportu” realizowanego przez UKS „Nadwiślanka” jako projekt „Start po Zdrowie”.

 

 

04 lutego 2014

ZAJĘCIA PLASTYCZNO – TECHNICZNE – „MALI  ARTYŚCI”

W dniu 4 lutego 2014 r. odbyły się zajęcia dla uczniów i uczennic klas IV – VI. Dzieci przygotowały scenariusz teleturnieju muzycznego, który zostanie zaprezentowany wszystkim uczniom po powrocie z ferii zimowych. Wraz z opiekunkami: p. Małgorzatą Żydowską, p. Izabelą Włosowicz, p. Kingą Maj, p. Ireną Kłos oraz p. Barbarą Niedzielą uczniowie wykonali dekorację i ćwiczyli całość przygotowanego przez siebie programu. W drugiej części zajęć dzieci wykonały prace plastyczne „Zimowy krajobraz”.

 

03 lutego 2014r

FERYJNY TURNIEJ

W dniu 03.02.2014 w Szkole Podstawowej w Opatowcu odbył się Feryjny Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Opatowcu. W zawodach wzięły udział trzy drużyny:

1. SP Opatowiec: Bartosz Niedźwiedź, Daniel Niedźwiedź, Dominik Kociński, Hubert Kmiecik, Miłosz Krawczyk, Jakub  Szabla.

2. Real Opatowiec : Bartosz Dybała, Norbert Pazur, Bartosz Kościółek, Krystian Leks, Jakub Kłos.

3. KS Rogów: Jakub Madej, Kinga Oracz, Maciej Cugowski, Michał Kowalczyk, Jakub Niedźwiedź.

W rozgrywkach piłki siatkowej I miejsce zajęła drużyna Real Opatowiec , II miejsce SP Opatowiec, III miejsce KS Opatowiec.

W turnieju piłki nożnej I miejsce zdobyła drużyna Real Opatowiec, II miejsce SP Opatowiec, III miejsce KS Rogów

Najskuteczniejszym  strzelcem okazał się Bartosz Kościółek, a najlepszym bramkarzem- Bartosz Dybała. Kinga Oracz otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju. Dla wszystkich uczestników czekały nagrody i słodycze. W tym dniu także uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w grach planszowych oraz pracach plastycznych. Uczennice Gabriela Włosowicz  i Wiktoria Maj wykonały plakat na temat „Bezpieczne ferie zimowe”.

08 lutego 2014

Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół

8 lutego 2014 r. odbył się w Zespole Szkół w Opatowcu Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Opatowcu. Do Turnieju zgłosiło się 5 zawodników: Dominik Niedźwiedź, Piotr Kowalczyk, Piotr Wieloch, Arkadiusz Kuroń, Lesław Rajtar.  Turniej rozgrywano równolegle do Turnieju Piłki Siatkowej, dlatego turniejem zainteresowali się również siatkarze. W wyniku sportowej rywalizacji i ciekawych roszad  wyłoniono  spośród startujących szachistów zwycięzców.

I miejsce: Piotr Kowalczyk

II miejsce: Lesław Rajtar

III miejsce: Dominik Niedźwiedź

IV miejsce : Piotr Wieloch

V miejsce: Arek Kuroń

Zwycięzcy otrzymali z rąk p. Elżbiety Szczęsnej- Kusak,  Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu puchary i nagrody. Wszyscy startujący  w Turnieju szachiści otrzymali pamiątkowe medale.

Zdjecia z Turnieju Szachowego

Zdjecia

 

 W Szkole Podstawowej w Krzczonowie

W czasie ferii zimowych w Szkole Podstawowej w Krzczonowie organizowane były zajęcia, podczas których wszyscy chętni uczniowie pod opieką nauczycieli mogli przyjemnie, w gronie rówieśników spędzić wolny czas. Zajęcia były zróżnicowane oraz dostosowane do potrzeb i zainteresowań uczniów.

Jak zawsze dużo pozytywnych emocji wywołały rozgrywki sportowe oraz gry i zabawy ruchowe. W ramach ćwiczeń umysłu uczniowie mogli pograć w warcaby, szachy oraz rozwiązywać rebusy językowe. Nie zabrakło również zajęć w pracowni komputerowej i z tablicą interaktywną, na które przygotowane były multimedialne programy edukacyjne oraz gry dostosowane do wieku. Kilka śnieżnych i mroźnych dni było z kolei wspaniałą okazją do zimowych zabaw na śniegu. Zaś miłym akcentem kończącym ferie była zabawa choinkowa.

Zdjecia