VII Gminny Dzień Kobiet w Krzczonowie – jedyny taki w roku

3 marca 2014 | informatyk

Niemal 250 Pań z Gminy Opatowiec wzięło udział w obchodach VII Gminnego Dnia Kobiet, który odbył się w dn. 2 marca 2014 r. w sali OSP w Krzczonowie. Patronat nad uroczystością objął Czesław Siekierski – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Dzień Kobiet to jedno z większych kulturalnych wydarzeń w naszej gminie. Również w tym roku zadbano, aby ten wyjątkowy dzień obfitował w wiele atrakcji.

Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście m.in. Mirosław Pawlak – Poseł na Sejm RP, Adam Jarubas – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Tadeusz Kowalczyk – Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, przedstawiciele samorządu powiatowego i gminnego, komendant powiatowy Policji, dyrektorzy instytucji oraz przedstawiciele innych jednostek z terenu całego województwa.

Z okazji Dnia Kobiet panowie złożyli wszystkim Paniom życzenia, wręczyli symbolicznego goździka i słodki upominek. Zabrzmiało głośne, tradycyjne „sto lat”, po czym na scenie zaprezentowały swój program artystyczny dzieci i młodzież z terenu gminy.

Szczególnym akcentem uroczystości był wspólny występ Pań z Kół Gospodyń Wiejskich, do którego zaproszono Marszałka Województwa oraz Wójta Gminy. Wspólnie zaśpiewano autorski utwór o Gminie Opatowiec i planach na przyszłość. Nie zabrakło też kabaretu. Następnie przy muzyce bawiono się do późnych godzin nocnych.

Pomimo, że obchody gminnego Dnia Kobiet mamy już za sobą, liczymy, że za sprawą Panów każdy pozostały dzień w roku będzie równie wyjątkowy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Osobom, które zaangażowały się w przygotowanie uroczystości, w jej obsługę i pilnowanie porządku.