Warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich w Gminnej Instytucji Kultury

8 kwietnia 2014 | admin1

Panie z Kół Gospodyń z gminy Opatowiec podczas warsztatów zorganizowanych w Gminnej Instytucji Kultury zapoznały się z techniką robienia dekoracji metodą filcowania na sucho. Jest to bardzo stara technika przygotowywania różnego rodzaju dekoracji, jednak znana niewielu osobom w naszym terenie. Panie własnoręcznie przygotowały wielkanocne ozdoby. Każda z osób, które uczestniczyły w zajęciach zrobiła pisankę-filcowankę. Panie pracowały pod kierunkiem trzech instruktorek. Z sąsiedzką pomocą z  powiatu buskiego przybyły Panie: Anna Bąk i Barbara Graca. Trzecim instruktorem była Dorota Tarka-Boksa z Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatowcu. Panie prowadzące warsztaty najpierw zapoznały uczestniczki z techniką filcowania od strony teoretycznej, a następnie praktycznej.

Zrobione przez Panie wielkanocne jajka były bardzo różnorodne, barwne i ciekawe. Bez wątpienia będą one stanowiły piękne ozdoby wielkanocnych stołów. Instruktorki pełne były podziwu zarówno dla pomysłowości jak i dużego zaangażowania nie tylko ze strony Pań, ale  i najmłodszych uczestników, którzy na warsztaty przybyli ze swoimi mamusiami.

Nowo poznana technika bardzo przypadła Paniom do gustu i już zapisały się na warsztaty filcowania na mokro. Ale to dopiero za jakiś czas.

 

Beata Adamczyk