„Do młodzieży świat należy…”

21 czerwca 2014 | admin3

W dniu 02.06.2014r. Młodzież Gimnazjalna ucząca się w Zespole Szkół w Opatowcu, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Dziecka zawitała do Domu Kultury.

Organizatorem przedsięwzięcia była Instytucja Kultury pn. Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu.

Po oficjalnym otwarciu imprezy scenę przejęli uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Przedstawili oni program artystyczny Viva la France, w którym w humorystyczny nieco sposób zaprezentowano ten kraj. Wójt Gminy – Sławomir Kowalczyk jak zawsze na chwilkę zaglądnął na tę młodzieżową imprezę. Przybył w samą porę, aby wraz z męską częścią publiczności podziwiać charakterystyczny dla Francji taniec, niezwykle widowiskowego Kankana. Pan Wójt życzył młodzieży samych sukcesów zarówno w szkole jak i w życiu osobistym, możliwości rozwijania swoich talentów i realizacji życiowych planów.

Następnie na scenie pojawił się Raper z Cudzynowic o pseudonimie „Malina” wraz z dwoma kolegami promował ich pierwszą płytę pt. „Z szuflady”. Młodzież doskonale bawiła się wraz z raperami, a panująca w sali atmosfera była iście koncertowa.

Gimnazjalistki chętnie oddały się w ręce uczennic Zespołu Szkół Rolniczych, uczących się w Technikum Usług Fryzjerskich. Pod okiem swoich opiekunów uczennice tworzyły fantazyjne fryzury i delikatne makijaże dziewczynkom z Gimnazjum.

Dyrektor ZSR w Cudzynowicach – Jacek Nowak z zadowoleniem obserwował poczynania swoich podopiecznych.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele obu szkół z zadowoleniem przyjęli zaproponowaną przez Instytucję Kultury formę spędzenia Dnia Dziecka przez Młodzież Gimnazjalną.

Beata Adamczyk