Rodzinne Świętowanie w Opatowcu – czyli dla każdego coś miłego

21 czerwca 2014 | admin3

W dniu 15.06.2014r. w Gminnej Instytucji Kultury odbyło się „Rodzinne Świętowanie”. Była to uroczystość łącząca obchody trzech świąt: Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca. Dopisali zarówno mali, jak i dorośli uczestnicy i chyba nikt nie żałował, że wybrał taki właśnie sposób spędzenia tego niedzielnego popołudnia. Uczestnicy mieli bowiem możliwość posłuchania kilku piosenek  uczennic Zespołu Szkół w Opatowcu, laureatek wielu konkursów, szlifujących swe umiejętności pod okiem Wiesława Tomala.

Dzieci i młodzież mieli dużą frajdę z prezentu przygotowanego przez Wójta Gminy- Sławomira Kowalczyka i Przewodniczącego Rady Gminy – Michała Szczerby. Mogli bowiem wymalować na swej buźce dowolny wzór oraz otrzymywali różnorodne figurki robione z balonów. Pani, która wykonywała te cudeńka nie dała się zaskoczyć nawet najbardziej bujnej dziecięcej wyobraźni i pod koniec imprezy sala była pełna kotków, piesków i piratów, a żadne dziecko nie opuściło jej bez balonowej aranżacji. W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na wykonanego dowolną techniką, ulubionego bohatera z książki Kornela Makuszyńskiego. W związku z bliskim położeniem Pacanowa, najulubieńszym bohaterem naszych milusińskich był oczywiście Koziołek Matołek. Ale w iluż pozach mieliśmy go na konkursie. Było też kilka prac przedstawiających inne bajkowe postacie. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie otrzymały książeczki autorstwa Kornela Makuszyńskiego, aby jeszcze bliżej poznać twórczość tego pisarza. Tym bardziej, że w tym roku obchodzimy 130 rocznicę jego urodzin.

Doskonałą zabawę zapewnił również Radosław Kornaś. Dzieci i rodzice na scenie świetnie bawili się przy zabawach przygotowanych przez niego. Dzieci miały ogromną frajdę, a mamy traciły zbędne centymetry. W wolnej chwili, gdy dzieci zajęte były zabawą mamy mogły skorzystać z porad konsultantek firmy Mary Kay, a także wypróbować niektóre z oferowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Przy kawie i domowym ciastku przyniesionym przez rodziców czas szybko płynął. Tym bardziej, że na co dzień nie często mamy możliwość tak rodzinnie świętować. Rodzinne świętowanie wpiszemy zapewne do kanonu cyklicznych imprez organizowanych przez Instytucję Kultury.

Beata Adamczyk