Wianki nad Wisłą

23 czerwca 2014 | admin3

Tylko nad Wisłą i tylko w Opatowcu!

Być może, gdzie indziej są ziemie piękniejsze
i noce gwieździstrze, i ranki jaśniejsze,
być może, bujniejsza, zieleńsza jest zieleń
i ptaki w gałęziach śpiewają weselej.

Być może, gdzie indziej… lecz sercu jest droższa
piosenka nad Wisłą” … i czar Opatowca…

cyt. Stanisław Dobrowolski

Dnia 22.06.2014r. Koło Gospodyń Wiejskich w Opatowcu przy wsparciu Wójta Gminy, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołu Szkół i Instytucji Kultury zorganizowało uroczystość Nocy Świętojańskiej z wiankami nad Wisłą.

Po powitaniu przez przewodniczącą KGW głos zabrał Wójt Gminy. Następnie panie z KGW przedstawiły w skrócie historię naszej miejscowości połączoną z konkursem.

Dzieci, przygotowywane przez nauczycieli z Zespołu Szkół i pracowników Instytucji Kultury zaprezentowały się piosenką, tańcem i muzyką.

Licznie zebrani Mieszkańcy Gminy i Goście spoza gminy wysłuchali krótkiej opowieści o tradycji Nocy Świętojańskiej, po czym odbył się konkurs wianków, które oceniła komisja w składzie: Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy i Sołtys Opatowca. Wianki były oryginalne, piękne, kolorowe, wszystkie zostały wyróżnione i nagrodzone.

Z tymi barwnymi wiankami korowód przeszedł nad Wisłę, gdzie z promu puszczono je na wodę, przy tym śpiewając piosenki o Wiśle.

Imprezę zakończono wspólnym biesiadowaniem, degustacją ciast własnego wyrobu, kiełbaską i kaszanką z grilla.

Panie z zespołu śpiewaczego umilały uczestnikom czas śpiewaniem piosenek ludowych.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim miłośnikom Nocy Świętojańskiej, którzy wzięli udział w tej plenerowej imprezie, w tym koleżankom z sąsiednich Kół, za podtrzymywanie tradycji i utrzymywanie więzi międzypokoleniowej.

Do zobaczenia za rok.

Koło Gospodyń Wiejskich w Opatowcu