Otwarcie świetlicy w Kobieli

21 sierpnia 2014 | admin4

W dniu 9 sierpnia w miejscowości Kobiela odbyło się długo wyczekiwane ponowne otwarcie odnowionej świetlicy wiejskiej z piknikiem rodzinnym oraz zabawą taneczną.

Do malowniczej miejscowości, znanej także jako „Gubałówka”, przybyli: Wójt Gminy – Sławomir Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy – Michał Szczerba wraz z Radnymi Gminy Opatowiec, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kazimierza Wielka – Andrzej Kuliś, Radna do Rady Powiatu – Krystyna Wicher, Skarbnik Gminy Opatowiec – Anna Klimaszewska-Luty, Dyrektor Instytucji Kultury w Opatowcu – Beata Adamczyk, Prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych – Wiesław Ryba, pracownicy Urzędu Gminy Opatowiec, mieszkańcy Gminy, Goście i oczywiście Gospodarze – mieszkańcy Kobieli.

Spotkanie otworzył i poprowadził w imieniu Sołtysa – Wiktora Kozioła i swoim własnym Radny do Rady Gminy – Rafał Kański. Podkreślił zaangażowanie mieszkańców wsi i władz samorządowych, które doprowadziło do przywrócenia tego urokliwie usytuowanego obiektu, do oczekiwanej z dawna świetności. Przypomniał, że to miejsce kiedyś tętniło życiem, tu spotykali się mieszkańcy okolicy, tu odbywały się uroczystości, i że przyszedł wreszcie czas, by tę dobrą tradycję przywrócić.

Po części oficjalnej goście skosztować mogli smakowitych ciast, swojskich wyrobów, pysznego bigosu, owoców, a także przysmaków z grilla. Uroczystość otwarcia odbyła się przy wsparciu Gminy Opatowiec, pomocy organizacyjnej Zajazdu Wiśniewskich oraz czynnemu zaangażowaniu mieszkańców Kobieli.

Przy pięknej pogodzie nie brakowało chętnych do tańca „na parkiecie”, który po zmroku przeżywał prawdziwe oblężenie. Wielka w tym zasługa zespołu „Duex” , który skoczne kawałki przygrywał najwytrwalszym uczestnikom imprezy aż do świtu.

Spotkanie plenerowe w Kobieli niewątpliwie należy zaliczyć do udanych, usłyszeć można było wiele pozytywnych komentarzy na temat wyglądu odnowionej świetlicy oraz samej organizacji imprezy.

Poniżej kilka zdjęć wykonanych przez  p. Grzegorza Kołodziejczyka…

Opracowała: Sylwia Kurek