Dożynki Powiatowe w Skalbmierzu

3 września 2014 | admin3

Mieszkańcy Rogowa pięknie zaprezentowali gminę Opatowiec podczas dożynek powiatowych, które odbyły się w niedzielę 31 sierpnia 2014 r. w Skalbmierzu.

Co prawda na dożynki wojewódzkie komisja wytypowała wieniec z gminy Kazimierza Wielka, a konkretnie ze Skorczowa, ale zarówno wieniec, jak i sposób jego prezentacji przez delegację naszej gminy naprawdę podobał się, zarówno komisji jak i uczestnikom dożynek.

Gminę Opatowiec reprezentował Wójt – Sławomir Kowalczyk, pracownicy Urzędu Gminy oraz mieszkańcy Rogowa, których wieniec został zaprezentowany jako zwycięzca dożynek gminnych.

Szczególne podziękowania należą się Paniom z KGW z Rogowa, które przygotowały stoisko, bardzo oblegane przez amatorów lokalnych pyszności oraz druhom z jednostki OSP Rogów, którzy zadbali o sprawny transport, organizację i godną reprezentację naszej gminy podczas tegorocznego Powiatowego Święta Plonów.