Szlachetna paczka

23 grudnia 2014 | informatyk

Boże Narodzenie to święta rodzinne i radosne. Zapach tradycyjnych potraw, rodzina zebrana wokół stołu z siankiem pod obrusem, blask świec, prezenty pod choinką, biel opłatka… Wszystko to tworzy atmosferę niezwykłą i wyjątkową. Ale święta Bożego Narodzenia to okazja do dzielenia się nie tylko opłatkiem w gronie swoich bliskich, ale także do dzielenia się sercem i dobrami materialnymi z tymi, których los nie obdarzył zbyt hojnie. Z myślą o nich powstała ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka”.

Projekt polega na zbieraniu darów w postaci najpotrzebniejszych rzeczy dla jednej z wybranych rodzin. Z inicjatywy 18-tej Buskiej Drużyny Wielopoziomowej działającej przy Zespole Szkół w Opatowcu w dniach 10-12 grudnia 2014 wśród uczniów oraz ich rodziców została przeprowadzona tego typu zbiórka.

W ciągu tych kilku dni udało się zebrać żywność, środki czystości, pomoce szkolne oraz przedmioty codziennego użytku. W akcję zaangażowali się wszyscy uczniowie Zespołu Szkół począwszy od przedszkolaków poprzez gimnazjalistów, a skończywszy na rodzicach i nauczycielach. 14 grudnia wszystkie dary zostały spakowane przez harcerzy w 21 paczek i dostarczone do sztabu „Szlachetnej Paczki” w Busku Zdroju.

Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu naszej szkolnej społeczności jedna z wybranych przez nas rodzin będzie mogła przeżyć magię Świąt Bożego Narodzenia bez troski o ich materialną stronę.

Więcej zdjęć  tutaj