Jasełka, kolędy i pastorałki w Domu Kultury w Opatowcu

5 stycznia 2015 | informatyk

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach.

Dnia 19 grudnia 2014r. w Domu Kultury w Opatowcu odbyło się przedświąteczne spotkanie uczniów, nauczycieli, pracowników Zespołu Szkół w Opatowcu oraz zaproszonych gości. Wszystkich zgromadzonych przywitał zespół „Żywioły” działający przy Instytucji Kultury, prowadzony przez Pana Radosława Kornasia. Następnie z bożenarodzeniowym przesłaniem wystąpiły dzieci z Kółka Teatralnego, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, pasterze, aniołowie, i… dziewczynka z zapałkami.

Aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od października, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby, tym bardziej, że poza nauką tekstu, dzieci uczyły się też śpiewać, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Całość przedstawienia została przygotowana pod kierunkiem Katarzyny Szczerby, która od września prowadzi dla uczniów Szkoły Podstawowej Kółko Teatralne. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój, który trwał podczas wspólnego kolędowania, przy akompaniamencie ucznia gimnazjum – Bartosza Dybały.

Na zakończenie Pani Dyrektor przekazała świąteczne życzenia od Wójta Gminy Opatowiec – Sławomira Kowalczyka oraz przekazała na ręce przewodniczącej szkoły kosz ze słodyczami od Radnego Powiatu Kazimierskiego – Michała Szczerby. W swoim imieniu życzyła wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom Zespołu Szkół w Opatowcu spokojnych, pełnych miłości i rodzinnego ciepła Świąt Bożego Narodzenia.

Katarzyna Szczerba