Powiatowa Liga Futsalu 2014/2015 – podsumowanie

3 kwietnia 2015 | admin3

Zakończyły się rozgrywki Powiatowej Ligi Futsalu (halowa piłka nożna) 2014/2015. Drużyny reprezentujące naszą gminę przystąpiły do rozgrywek na szczeblu II ligi – Gladiator Krzczonów i Wisła Opatowiec oraz III ligi – Kocina i Wisła II Opatowiec.

W bieżących rozgrywkach II ligi po rundzie zasadniczej pierwsze miejsce w grupie zapewniła sobie Wisła Opatowiec a Gladiator Krzczonów był czwarty. Następnie w wyniku rundy play off, w której Wisła dwukrotnie pokonała Gladiatora (12:1,11:5) wyłoniono finalistę. W finale dość nieoczekiwanie drużyna z Opatowca uległa drużynie Daremny Trud (5:10), zwycięzca zapewnił sobie bezpośredni awans. W meczu o III miejsce Gladiator uległ drużynie Szybcy i Wściekli (3:7) ostatecznie zajmując wysokie IV miejsce. Wisła Opatowiec, by awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej musiała zmierzyć się w meczu barażowym z 11 drużyną I ligi Strzelcem Chroberz. Po zwycięstwie Wiślaków 8:2 upragniony awans stał się faktem. W następnym sezonie Wisła Opatowiec zagra w I lidze. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i opiekunowi zespołu radnemu Rafałowi Kańskiemu oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Składy naszych drużyn:

Wisła Opatowiec: Rafał Kański, Mateusz Stalmach, Dominik Iwański, Dawid Kowalski, Piotr Badzioch, Patryk Kowalski, Przemysław Włusek, Marcin Gruchała, Norbert Sennik, Sebastian Leszczak, Paweł Kępa, Walter Bober.

 

Gladiator Krzczonów: Jakub Sala, Arkadiusz Modzelewski, Łukasz Żwirek, Dawid Stokłosa, Adam Stokłosa, Kamil Fetela, Tomasz Fetela, Damian Kociński, Patryk Jedynak, Piotr Nowak, Jacek Szluchcik, Piotr Fetela, Grzegorz Molenda, Krzysztof Stokłosa, Andrzej Kułak, Jakub Kowalczyk, Kacper Markowski.

 

Naszym reprezentantom przypadło też wiele indywidualnych wyróżnień :

Królem Strzelców II ligi został Sebastian Leszczak (Wisła) strzelając 32 bramki

ponadto Jakub Sala (Gladiator) zdobył 18 bramek, Adam Stokłosa (Gladiator) 12, Paweł Kępa (Wisła) 10, Piotr Nowak (Gladiator) 8, Mateusz Stalmach (Wisła) 8.

Najlepszym Bramkarzem II ligi został Dawid Kowalski (Wisła),

wśród Najlepszych Zawodników rozgrywek znaleźli się Jakub Sala i Paweł Kępa.

Nieco odmienne nastroje zapanowały wśród drużyn reprezentujących naszą gminę w III lidze. Zarówno zespół Kociny oraz rezerwy Wisły Opatowiec nie zaliczą minionego sezonu do udanych. Drużyny te zajmując odpowiednio 11 i 10 miejsce, przegrywając przy tym mecz barażowy opuściły niestety szeregi III ligi i w następnym sezonie przystąpią do rozgrywek w najniższej IV lidze. Mimo niepowodzeń gratulujemy zawodnikom ambitnej postawy i życzymy sukcesów w następnych latach.

Składy naszych drużyn:

Kocina: Karol Gozdek, Benedykt Ceś, Paweł Pasternak, Jan Dynia, Adrian Gruchała, Sebastian Kobus, Arkadiusz Sekuła, Michał Janiec, Mateusz Janiec, Rafał Dryja, Albert Domagała, Krystian Skorupa, Szymon Mącznik, Patryk Parlak, Marcin Selwit


 

Wisła II Opatowiec: Kozioł Patryk, Dominik Niedźwiedź, Krystian Bysiński, Marcin Kozioł, Bartosz Musiał, Mateusz Stankiewicz, Łukasz Stankiewicz, Piotr Gawlik. Bartosz Kocerba, Kamil Siwy, Hubert Kabat, Grzegorz Perek, Maciej Mroczka

 

W klasyfikacji najlepszych strzelców wyróżnili się:

Mateusz Stankiewicz (Wisła II) 15 bramek, Maciej Mroczka (Wisła II) 4 , Arkadiusz Sekuła (Kocina) 4, Sebastian Kobus (Kocina) 4, Paweł Pasternak ( Kocina) 3

Od wielu już lat Gmina Opatowiec bierze czynny udział w powiatowych rozgrywkach halowej piłki nożnej. Dzięki przychylności władz samorządowych dokonywane są opłaty startowe od wszystkich zawodników i w miarę potrzeb dofinansowywany jest zakup sprzętu sportowego.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do godnego reprezentowania naszej gminy w rozgrywkach Powiatowej Ligi Futsalu. Następna edycja już w listopadzie 2015 r.

Michał Szczerba