Cykl szkoleń dotyczących bezpieczeństwa zorganizowany przez Instytucję Kultury w Opatowcu

16 kwietnia 2015 | admin5

 Instytucja Kultury w Opatowcu zorganizowała cykl szkoleniowo-warsztatowy, realizowany pod hasłem „Szanuj życie”. Pierwszy etap stanowiło przeprowadzone 4 marca 2015r.  obszerne szkolenie na temat „Bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym i bezpiecznego użytkowania maszyn rolniczych” przeprowadzone przez Stanisława Golmento z Państwowej Inspekcji Pracy.

W dniu 8 kwietnia Aleksandra Kowalska – Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kazimierzy Wielkiej, wraz z Barbarą Trzepatowską- pracownikiem KRUS, przypomniały najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem pracy mieszkańców wsi, a zdobytą przez uczestników wiedzę sprawdziły przy pomocy niełatwego testu.

Ostatni etap stanowił kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzony przez ratowników medycznych: Jarosława Dalacha i Piotra Rybaka pod okiem szefowej, Barbary Szabłowskiej – Kierownika Oddziału Ratownictwa Medycznego w Busku-Zdroju. Po zapoznaniu z podstawowymi zasadami udzielania pomocy, członkowie zespołu medycznego przeprowadzili krótkie warsztaty praktycznego stosowania metod ratujących życie w codziennych sytuacjach. Uczestnicy chętnie próbowali na fantomie, jak prawidłowo przeprowadzić reanimację, pod okiem fachowców.Pozostaje mieć nadzieję, że uczestnicy szkolenia nigdy nie będą zmuszeni do sprawdzenia swych umiejętności w życiu, jednak jeśli doszło by do tego, zapewne staną na wysokości zadania.

Beata Adamczyk