Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Krzczonowie

2 lipca 2015 | admin

26 czerwca 2015roku był ostatnim dniem roku szkolnego 2014/2015. W Szkole Podstawowej w Krzczonowie uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się o godzinie 10.30 mszą świętą, którą odprawił proboszcz parafii Sokolina, ksiądz Tadeusz Śliwa. Jak co roku po mszy najmłodsi uczniowie z klasy „0″ otrzymali z rąk księdza proboszcza dyplomy za udział w katechezie. Potem na scenę wkroczyli uczniowie z klas 0 – III, którzy przygotowali występ przypominający o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji.

Po występach  Pan Dyrektor zwrócił się do honorowego gościa – Wójta Gminy Opatowiec pana Sławomira Kowalczyka o kilka słów. Pan Wójt pogratulował wyróżnionym uczniom ich sukcesów, a wszystkim ukończenia kolejnego roku szkolnego. Życzył zgromadzonym udanego odpoczynku. Następnie Pan Wójt wręczył dyplomy, świadectwa i nagrody książkowe uczniom wyróżnionym za najlepsze osiągnięcia w dziedzinie nauki, sportu, frekwencji i czytelnictwa. Kolejnym punktem uroczystości było ogłoszenie wyników  konkursu plastycznego dla uczniów Szkół Podstawowych  i Gimnazjum z terenu Gminy Opatowiec organizowanego przez Wójta Gminy Opatowiec na plakat dotyczący profilaktyki uzależnień pn.”W szkole dobrze się czujemy i przemocy tu nie chcemy”. Pan Wójt wraz z Panem Stanisławem Tomalem wręczyli nagrody zwycięzcom i wyróżnionym.

Rozstrzygnięty został również Szkolny Konkurs Czystości. Tym razem największymi „czyściochami” okazali się uczniowie klasy I i III. Na zakończenie Pan Dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, po czym uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas. Po wręczeniu świadectw i pożegnaniu na dwa wakacyjne miesiące wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.

 

Uczniowie wyróżnieni w roku szkolnym 2014/2015:

Za najlepsze wyniki w nauce

Klasa VI

Kacper Paluch

Wiktoria Szluchcik

Klasa V

Karolina Grudzień

Klaudia Krawiec

Klasa IV

Maja Kowalska

Jakub Mącznik

Filip Paluch

Amelia Jaglińska

Klasa III

Patrycja Łudzik

Kacper Grzywna

Weronika Minior

Natalia Selwit

Klasa II

Jakub Grzywna

Magdalena Warszawa

Igor Witkowski

Klasa I

Oliwia Grudzień

Magdalena Jach

Nikodem Kociński

Julia Kopeć

Adam Markuszewski

Klaudia Pszczoła

Zuzanna Mącznik

Klasa „0”

Julia Mącznik

Zuzanna Mystek

Za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych

Filip Paluch

Julia Paluch

Wiktoria Lisikiewicz

Wiktoria Szluchcik

Za wzorową frekwencję

Klaudiusz Sztaba

Magdalena Warszawa

Weronika Minior

Maja Kowalska

Karolina Grudzień

Wojciech Rajczak

Klaudia Marzec

Za czytelnictwo

Igor Witkowski

Maja Kowalska

Dzień wcześniej, czyli 25 czerwca odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „Ważne są także te dni, które za nami” z okazji pożegnania szóstoklasistów. W pierwszej, oficjalnej części uroczystości Pan Dyrektor wręczył szóstoklasistom dyplomy absolwenta oraz  wyróżnienia za osiągnięcie najlepszych wyników w nauce, a także konkursach i turniejach. Rodzicom uczniów zaś podziękowania i listy gratulacyjne. Następnie absolwenci złożyli ślubowanie i przekazali sztandar młodszym kolegom z klasy V. Potem przyszedł czas na program artystyczny przygotowany przez szóstoklasistów. Tradycyjnie rozpoczął się on polonezem, mniej tradycyjna była jego melodia – nie Kilar, nie Ogiński, ale żywiołowy „Polonez husarii” Krzesimira Dębskiego, w którym uczniowie zaprezentowali się przepięknie. Dalsza część  programu to była podróż w czasie, dzięki której widzowie dowiedzieli się kim za 10 lat chcą być tegoroczni absolwenci. Oby marzenia się spełniły… Nie zabrakło również wspomnień i wielu ciepłych słów od piątoklasistów. Na zakończenie przyszedł czas na podziękowania rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

„Kto wie, co zakręt bliski kryje,
Drzwi tajemnicy, dziwną ścieżkę.
Tylem ją razy w życiu mijał,
Aż przyjdzie chwila, gdy nareszcie
Otworzy mi się droga nowa.”

Lucyna Tułak