Starostowie Dożynek Gminnych Kocina 2015

6 sierpnia 2015 | admin

Starostowie tegorocznych Dożynek Gminnych Pani Halina Korzyńska i Pan Mateusz Janiec zapraszają wszystkich Mieszkańców gminy Opatowiec dnia 16 sierpnia od godz. 15.00  do sołectwa Kocina. Uroczysta Msza św. rozpocznie obchody Święta Plonów w naszej gminie, następnie czeka nas przemarsz barwnego korowodu oraz prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Nie zabraknie występów artystycznych , stoisk wystawienniczych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Opatowiec i wielu innych atrakcji.

Poniżej przedstawiamy Państwu krótką charakterystykę naszych Starostów Dożynkowych:

Halina Korzyńska – Starościna Dożynek Gminnych, mieszka w Trębaczowie, gdzie prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 6 ha o profilu ogólnym z przewagą upraw zbóż, buraków, ziemniaków i hodowli bydła. Zainteresowania to film i dobra książka.

Mateusz Janiec – Starosta Dożynek Gminnych, mieszka w Kocinie wraz z żoną Agatą , od tygodnia jest szczęśliwym ojcem córeczki Alicji, prowadzi wielokierunkowe rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni ponad 50 ha, z czego 10 ha to łąki , a 40 ha uprawy zbóż, kukurydzy i ziemniaków. Jest producentem mleka  i posiada w swej hodowli 28 krów i 33 jałówki. Jest strażakiem i członkiem Orkiestry Dętej z Kociny. Interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną.