Turniej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec – Krzczonów 2015

7 września 2015 | admin

Dnia 05 września na boisku sportowym w Krzczonowie odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec. Wiodącą dyscypliną na tej imprezie była piłka nożna, jednak nie zabrakło również konkurencji sprawnościowych i licznych atrakcji, w których brały udział dzieci i dorośli  aktywnie spędzający swój wolny czas. Jak co roku hasłem przewodnim było „Lato na Zdrowo i Sportowo”.

Do zmagań piłkarskich przystąpiło sześć seniorskich zespołów, dwa złożone z młodzieży gimnazjalnej i dwa z chłopców ze szkoły podstawowej. Tegoroczny turniej zyskał wyjątkową – międzynarodową wręcz rangę. Gościnnie wystąpił zespół z Ukrainy złożony głównie z pracowników zatrudnionych w pobliskim gospodarstwie rolnym. W poszczególnych kategoriach wiekowych drużyny rywalizowały między sobą, a  najstarsi zostali podzieleni na  dwie grupy po 3 zespoły, z których wyłoniono pary półfinałowe, natomiast zwycięscy zagrali w finale.

W grupie I zagrały zespoły: Dynamo Zborov, Opatowiec i Gmina Opatowiec (pracownicy Urzędu Gminy).

W grupie II do rywalizacji przystąpiły: Gladiator Krzczonów, Kęsów, Team Krzczonów.

W półfinale Dynamo uległo Teamowi 3:4, a Gladiator pokonał Opatowiec 3:1. W meczu o trzecie miejsce wygrało Dynamo pokonując Opatowiec aż 5:1. W wielkim finale Team Krzczonów pokonał Gladiatora 3:1( bramki D.Stokłosa x 2, A. Domagała oraz A.Stokłosa).

Zdobywcy Pucharu Wójta Gminy Opatowiec zagrali w składzie : Andrzej Adamczyk, Karol Gozdek, Marcin Pszczoła, Radosław Szumilas, Albert Domagała, Kacper Markowski i Dawid Stokłosa).

Najlepszym Bramkarzem został Krzysztof Stokłosa. Królem Strzelców Ivan Tchernickyi, a Najlepszym Zawodnikiem turnieju Dawid Stokłosa.

Warto podkreślić, że mecze odbywały się w duchu sportowej rywalizacji a sędziowie Andrzej Kułak, Marian Gruszka i Benedykt Ceś nie mieli zbyt dużo pracy.

Wiele atrakcji dostarczyła też rywalizacja młodszych adeptów piłkarskich i tak w kategorii gimnazjum młodzież z Kociny pokonała Opatowiec 3:2, a najmłodsi podzieleni zostali na dwa zespoły, wśród których „zieloni” pokonali „czerwonych”.

Nie mogło również zabraknąć toru przeszkód dla dzieci i wielu licznych konkurencji, które poprowadziły Panie: Woźniak, Widłak i Mącznik.

Dla wszystkich uczestników zabawy przewidziane były nagrody rzeczowe, które otrzymały dzieci w formie loterii fantowej. Rozdano także wszystkim słodkie batoniki i soczki.

Następnie przystąpiono do rywalizacji w konkursach sprawnościowych dla dorosłych. W konkurencji przeciągania liny kobiet zwyciężył Złoty Pociąg Krzczonów przed KGW Krzczonów. W rywalizacji mężczyzn wygrali Abstynenci Krzczonów pokonując gości z Ukrainy. Zwycięscy otrzymali statuetki, dyplomy i zestaw soczków owocowych…

Dużo emocji dostarczyła także ostatnia konkurencja polegająca na przetaczaniu olbrzymiej opony. Największym siłaczem po raz kolejny okazał się Tomasz Fetela pokonując Piotra Kukulskiego i Krzysztofa Stokłosę.

Wszyscy uczestnicy pikniku sportowego w Krzczonowie mogli znaleźć coś dla siebie . Aktywnie i miło spędzony czas był podsumowaniem lata i wakacji. Wśród gości, którzy odwiedzili nas w tym dniu był  Wicestarosta Kazimierski Michał Bucki, który wraz z Wójtem Gminy Sławomirem Kowalczykiem nagradzali laureatów tej sportowej rywalizacji.

Wielkie słowa podziękowania należą się wszystkim , którzy przyczynili się do organizacji tego sportowego święta, Paniom z KGW Krzczonów, które przygotowały dla uczestników grillowane kiełbaski, Sołtysowi Marianowi Gruszce i pracownikom Urzędu Gminy za przygotowanie terenu i konkurencji sprawnościowych oraz Paniom ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie za opiekę nad dziećmi.

Kolejny turniej już za rok!

Michał Szczerba