Szkoły Odkrywców Talentów

24 marca 2011 | admin

Gimnazjum w Opatowcu otrzymało tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”.

Tytuł ten przyznany został szkole przez Minister Edukacji Narodowej Panią Katarzynę Hall, za całokształt działań podejmowanych w celu rozwijania uczniowskich talentów. Wyróżnienie to otrzymaliśmy jako jedna z dwunastu szkół w województwie świętokrzyskim i jedyna szkoła w powiecie kazimierskim. (Link do informacji na stronie kuratorium http://kuratorium.kielce.pl/7345/komunikat-w-sprawie-roku-odkrywania-talentow)

Dnia 21.03.2011r. w szkole zorganizowano Dzień Talentów. Odsłonięto w tym dniu tablicę z tytułem „Szkoła Odkrywców Talentów”. Odsłonięcia dokonali Pan Sławomir Kowalczyk – Wójt Gminy Opatowiec, Pani Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Gimnazjum w Opatowcu oraz przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Marcin Mystek. Po uroczystym odsłonięciu tablicy uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów. Były występy wokalne, gra na instrumentach, taniec. Przygotowano także szereg wystaw prac uczniowskich – prace malarskie, plastyczne, origami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pokazy doświadczeń fizycznych przygotowanych przez uczestników Projektu Feniks, oraz pokazy doświadczeń chemicznych. Uczniowie mieli okazję nie tylko oglądać prezentowane doświadczenia, ale również samodzielnie je wykonywać.

Na zakończenie odbył się międzyklasowy konkurs „Zabawy z językiem”, podczas którego drużyny  z poszczególnych klas miały do wykonania kilka bardzo interesujących, a zarazem zabawnych zadań związanych z językiem polskim. Uczniowie bawili się wspaniale, a cała impreza  przebiegła w bardzo sympatycznej i wesołej atmosferze, jak przystało na Pierwszy Dzień Wiosny.

(źródło:http://gimopatowiec.w.interia.pl/)