UCZENIE INNYCH JEST DAREM SERCA

12 października 2011 | admin

„Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”.

 Konfucjusz

 

11 października 2011 roku w Szkole Podstawowej w Krzczonowie odbyła się uroczystość pod hasłem: „ UCZENIE INNYCH JEST DAREM SERCA”, związana z obchodami święta Komisji Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Opatowiec – pan Sławomir Kowalczyk, księgowa – pani Otylia Tomal, emerytowani nauczyciele – pani Janina Siemieniec oraz pan Andrzej Kłos, Grono Pedagogiczne i pracownicy szkoły.

Na wstępie uczennica klasy V powitała zgromadzonych oraz odczytała list od wszystkich uczniów: „Święto Edukacji Narodowej to zaiste okazyja, iżby wyrazić nasze podziękowanie za uprawę tegoż ugoru, jakim są niewątpliwie uczniowskie czerepy. Niech więc Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie omija waszego domostwa. Ty zaś szlachetne zdrowie ulubuj sobie wszystkich pracowników tej prześwietnej instytucji oświatowej i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.”

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w czasie której uczniowie podziękowali swoim nauczycielom „za dar największy – za wiedzę” oraz pracownikom szkoły za tworzenie przyjaznej atmosfery na co dzień. Nie zabrakło wierszy, piosenek i scen „z życia szkolnego wziętych”.

Dopełnieniem spotkania były róże i jabłka wręczone prze uczniów nauczycielom, pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom.

Po występach goście, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali zaproszeni przez rodziców na wspólne spotkanie i rozmowę w miłej atmosferze.