Uczennice Gimnazjum z Opatowca wyróżnione podczas IV Wojewódzkiego Zakończenia Roku Szkolnego 2011/12

30 czerwca 2012 | informatyk

Wychowanie dziecka to nie miła zabawa, a zadanie,
w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy,
kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”
Janusz Korczak

Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk ufundował i wręczył nagrody  wyróżniającym się uczennicom Gimnazjum w  Opatowcu podczas uroczystego  IV Wojewódzkiego Zakończenia Roku  Szkolnego, które odbyło się  28 czerwca 2012r. w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach.

W trakcie uroczystości wręczono nagrody Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty – „Perły Świętokrzyskie”, oraz nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starosty, Burmistrzów i Wójtów powiatu kazimierskiego. W uroczystości uczestniczył Świętokrzyski Kurator Oświaty p. Małgorzata Muzoł.

Do nagrodzonych uczennic należą:

Agata Głowacka – uczennica kl. III,  finalistka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z fizyki oraz finalistka wojewódzkiego konkursu projektów naukowych „Feniks”. Osiągnęła najwyższą średnią w szkole – 5,40 oraz najlepiej napisała egzamin gimnazjalny uzyskując 100% punktów z części matematycznej.

Justyna Grzywna – uczennica kl. III,  zajęła I m-ce  w wojewódzkich lekkoatletycznych igrzyskach sportowych w rzucie dyskiem w Kielcach i III m- ce  w powiatowych zawodach lekkoatletycznych w pchnięciu kulą w Kazimierzy Wielkiej. W trakcie trzyletniej nauki w gimnazjum nie opuściła żadnego dnia nauki i uzyskała 100 % frekwencji.

Tegorocznym absolwentkom  serdecznie gratulujemy!