Podróżnik i ekolog – Dominik Dobrowolski, w ramach akcji „Recykling – odzyskuj tworzywa sztuczne” dopłynął kajakiem do Opatowca

19 lipca 2012 | hubert

W dniu 12 lipca 2012 r. podróżnik i ekolog – Dominik Dobrowolski z Wrocławia w ramach akcji „Recykling – odzyskuj tworzywa sztuczne” dopłynął kajakiem do miejscowości Opatowiec, woj. świętokrzyskie. Opatowiec leży na 162 km biegu rzeki Wisły w miejscu, gdzie łączy się ona z Dunajcem. Podróżnika serdecznie powitali mieszkańcy i przedstawiciele władz samorządowych.
Pani Maria Walocha-Grela – jedna z najstarszych mieszkanek Opatowca przedstawiła historię Opatowca i jej mieszkańców. Ekologa w imieniu Wójta Gminy – Sławomira Kowalczyka powitali pracownicy Urzędu Gminy, którzy na pamiątkę spotkania wręczyli niezłomnemu podróżnikowi książkę „OPATOWIEC – TYSIĄC LAT DZIEJÓW”.
Pan Dominik Dobrowolski wyjaśnił mieszkańcom, jaki jest cel akcji i na co chce zwrócić szczególną uwagę w związku z problemem zaśmiecania środowiska odpadami – zwłaszcza tworzywami sztucznymi.
Podróżnikowi życzymy wytrwałości i serdecznie dziękujemy za trud jaki wkłada w ochronę środowiska – naszego wspólnego dobra.
Pan Jan Charzewski moment spotkania uwiecznił na zdjęciach…..