Zaproszenie na Powiatowe Święto Plonów
26 sierpnia 2012r.
na Rynku w Opatowcu

24 sierpnia 2012 | admin

Starosta Powiatu Kazimierskiego oraz Wójt Gminy Opatowiec zapraszają Mieszkańców Powiatu Kazimierskiego na Powiatowe Święto Plonów, które odbędzie się 26 sierpnia 2012 roku na Rynku w Opatowcu.Starostami tegorocznych dożynek będą:

Starościna

Halina Pituła mieszka we wsi Podskale – gmina Opatowiec. Wspólnie z mężem Adamem prowadzi 25 ha gospodarstwo specjalizujące się w hodowli trzody chlewnej. Gospodarstwo jest rozwojowe i wyposażone w nowoczesne maszyny rolnicze. Państwo Pitułowie nie bali się skorzystać z dostępnych dotacji unijnych. Maja 19 letnią córkę Zuzannę. Mimo wielu obowiązków pani Halina znajduje czas na swoje hobby czyli ogrodnictwo i dobrą muzykę. Jest znana jako osoba angażująca się społecznie w wiele inicjatyw lokalnych.

Starosta

Robert Kasperek mieszka we wsi Kijany gmina Bejsce. Wspólnie z żoną Teresą prowadzą gospodarstwo o powierzchni 10 ha specjalizujące się w uprawie tytoniu i warzyw. Pan Robert prowadzi również zakład kowalstwa artystycznego. Interesuje się nowinkami z dziedziny rolnictwa i chętnie wciela je w życie. Wspólnie z zoną dbają o swoje gospodarstwo i utrzymują je w idealnym stanie. Mają 2 synów: Mateusza 17 lat i Patryka lat 6. Hobby pana Roberta to sport. Jako ciekawostkę dodamy, że był wieloletnim zawodnikiem Victorii Skalbmierz oraz trenował grupy młodzieżowe i seniorów klubu sportowego Szreniawa Koszyce.

Opis atrakcji na dożynkach

Plan sytuacyjny dożynek (mapa)