Dzień Edukacji Narodowej

19 października 2012 | admin

Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa,

ten może być nauczycielem innych”.

Konfucjusz

 

Na uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej w dniu 15 października 2012r. w Szkole Podstawowej w Krzczonowie  przybyli zaproszeni goście: nauczyciele emeryci:  Janina Siemieniec, Władysława Smuła oraz Andrzej Kłos. Obecny był również Wójt Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk. Radę Gminy reprezentował Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Marian Gruszka. W uroczystości uczestniczyła  również Główna Księgowa Otylia Tomal oraz licznie zgromadzili się rodzice.

Na wstępie  Dyrektor Tomasz Paluch powitał zgromadzonych i złożył życzenia. Niełatwą pracę nauczycieli docenił w swoim przemówieniu  Wójt Gminy Sławomir Kowalczyk, podkreślając, że nauczanie to niezwykle odpowiedzialne zadanie do wykonywania którego potrzeba dużo cierpliwości i wytrwałości, ale też pasji. Dzisiejszy dzień był okazją do wielu życzeń i podziękowań, do których dołączył się również kierując swoje słowa do pracowników szkoły  Marian Gruszka.

Jak co roku Dyrektor wręczył nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Dziś otrzymały je: Lucyna Tułak, Kazimiera Widłak, Małgorzata Woźniak oraz Otylia Tomal. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Po oficjalnym wstępie nadszedł czas na część rozrywkową. Uczniowie z klas IV – VI pod kierunkiem  Marii Pawłowskiej przygotowali bardzo urozmaicony program artystyczny, który z przyjemnością wszyscy obejrzeliśmy. Nie zabrakło w nim życzeń i podziękowań, do których dołączone były piosenki i tańce oraz przepiękne róże.

Galeria zdjęć

W dniu 15 października 2012r. w Zespole Szkół w Opatowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą poprzedziło ślubowanie klasy I gimnazjum. Do grona gimnazjalistów dołączyło 25 uczniów.

Wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia w dniu ich święta złożyli obecni na uroczystości Wójt Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, Dyrektor Zespołu Szkół  Elżbieta Szczęsna-Kusak oraz przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego Jarosław Szumilas.

Dyrektor Zespołu Szkół  wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Dziś otrzymały je: Kinga Maj, Monika Kościółek, Alicja Witkoś-Kłos, Katarzyna Szczerba, Małgorzata Gwóźdź, Barbara Niedziela, Wiesław Tomal. Nagrodzeni zostali również pracownicy  obsługi: Otylia Tomal, Małgorzata Ruta, Jolanta Bernat, Iwona Łabuz, Józefa Remer, Michał Łabuz i Stanisław Stecki. Gratulujemy.

Specjalne Nagrody Wójta otrzymali dyrektorzy Szkół  Elżbieta Szczęsna-Kusak,  Tomasz Paluch oraz nauczyciel Zofia Sobczyk.

Część artystyczną przygotowała Alicja Witkoś-Kłos wraz ze swoimi wychowankami. Oprawę muzyczną poprowadził natomiast Wiesław Tomal wraz z zespołem wokalnym.

Galeria zdjęć

Wcześniej 12 października 2012r. w Zajeździe Wiśniewskich w Kraśniowie miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Zarząd Oddziału ZNP w Opatowcu. Uroczystość zgromadziła dyrektorów szkół, nauczycieli czynnych, nauczycieli emerytowanych i pracowników obsługi z Gminy Opatowiec i Nowy Korczyn. Spotkanie swoją obecnością zaszczycili zaproszeni goście: Sławomir Kowalczyk – Wójt Gminy Opatowiec, Michał Szczerba – Przewodniczący Rady Gminy Opatowiec, Paweł Zagaja – Wójt Gminy Nowy Korczyn, Paweł Kulik – Przewodniczący Rady Gminy w Nowym Korczynie, Piotr Strach – Z-ca Wójta Gminy Nowy Korczyn, Marek Krupa – Sekretarz Powiatu Kazimierskiego, Marian Gruszka Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy w Opatowcu, Bożena Malara – radna Powiatu Kazimierskiego, Anna Klimaszewska-Luty – skarbnik Gminy Opatowiec.

Uroczystość prowadzili Zofia Sobczyk Prezes ZNP w Opatowcu oraz Paweł Kulik Prezes ZNP w Nowym Korczynie. Po części oficjalnej, na którą złożyły się życzenia od przedstawicieli władz powiatowych i gminnych, uczestnicy uroczystości mieli okazję wziąć udział w prawdziwej uczcie duchowej, którą tym razem był spektakl teatralny pt. „Ławeczka” autorstwa Aleksandra Gelmana. Przysiedli na niej znakomici aktorzy scen krakowskich i nie tylko … Iwona Konieczkowska i Piotr Cyrwus. Sprawcą tła muzycznego był znany muzyk i aranżer- Tadeusz Leśniak.

Galeria zdjęć