Spotkania integracyjno-szkoleniowe Pań pn.”Babiniec”

22 stycznia 2013 | informatyk

W dniu 18 stycznia 2013 roku w Domu Kultury w Opatowcu odbyło się  spotkanie członkiń kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu kazimierskiego i zaproszonych gości w ramach cyklu spotkań integracyjno-szkoleniowych pod nazwą „Babiniec”. Tematem przewodnim tego wydarzenia były warsztaty sztuki wykonywania kwiatów i innych dekoracji z bibuły.

Otwarcia spotkania i powitania obecnych dokonała Beata Adamczyk – pracownik ODR w Kazimierzy Wielkiej. W spotkaniu uczestniczyli: Sławomir Kowalczyk – Wójt Gminy Opatowiec, Anna Klimaszewska-Luty – Skarbnik Gminy, Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu, Oktawiusz Cugowski – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatowcu, Agata Wróbel – Zastępca Wójta Gminy Czarnocin, Agata Jackiewicz – Dyrektor i Bożena Mostek – Zastępca Domu Kultury w Skalbmierzu, Alina Włusek – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Bejscach, Teresa Bondaś Radna  Powiatu Kazimierskiego, Joanna Strączek-Dziabała z tygodnika Ponidzie oraz licznie przybyłe Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gmin: Opatowiec, Bejsce, Czarnocin i Skalbmierz.

Pani Beata Adamczyk podziękowała również Panu Wójtowi  i Radzie Sołeckiej Opatowca za wsparcie finansowe udzielone na zorganizowanie dzisiejszych  warsztatów.

Wójt Sławomir Kowalczyk przywitał Panie oraz składając im życzenia noworoczne wręczył na ręce Janiny Siemieniec  - przewodniczącej Koła w Opatowcu duży „kosz z różnościami”.

Następnie uczniowie z Zespołu Szkół w Opatowcu przedstawili program artystyczny. W wykonaniu Natalii Cabaj, Natalii Kurzyńskiej, Nikoli Wróbel można było usłyszeć muzyczne hity takie jak „Kolorowe jarmarki”, „Dziwny jest ten świat”, „Do łezki łezka”. Natomiast Krystian Leks ( na saksofonie tenorowym) i Wiktor Salamon (na perkusji) wykonali wiązankę melodii ludowych. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, do występu przygotował ich nauczyciel z Zespołu Szkół w Opatowcu Wiesław Tomal. O wystrój sceny, która była pięknie ozdobiona i udekorowana m.in. pracami wykonanymi przez dzieci zadbała Małgorzata Gwóźdź – nauczyciel z Zespołu Szkół w Opatowcu.

Po części artystycznej Panie  przystąpiły do trudnej sztuki robienia kwiatów z bibuły. Prace wykonywane były pod okiem liderek, które ukończyły kurs w tym zakresie. Piękne, kolorowe kwiaty i inne dekoracje z bibuły zostały zaprezentowane na wystawie. Najpiękniejsze prace wykonała Pani ze Skalbmierza. Uczestniczki warsztatów zostały nagrodzone słodyczami. Przybyli goście częstowali się specjałami, pysznymi ciastami przygotowanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Opatowca i Ksan.

Na spotkaniu panowała przyjazna atmosfera pozwalająca Paniom poznać się nawzajem i oderwać od codziennych obowiązków. Tak więc w miłym  i radosnym nastroju upłynął czas piątkowego spotkania  integracyjno-szkoleniowego dla Pań z Kół Gospodyń Wiejskich w pięknym Opatowcu.