Turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec – mistrzowie z Mistrzowic

22 stycznia 2013 | informatyk

XXI Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec odbył się tradycyjnie w zimowe ferie  w Zespole Szkół w Opatowcu w dniach 19 – 20 stycznia 2013 roku.

W tym roku do sportowej rywalizacji przystąpiło 12 drużyn, które podzielono na 4 grupy:

Grupa A

 1. Mistrzowice
 2. Kocina
 3. Bejlendo

Grupa B

 1. Kaziki Krzczonów
 2. Herkules Ksany
 3. Szreniawa Mix

Grupa C

 1. Wisła Opatowiec
 2. Krzczonów 07
 3. Drużyna z przypadku

Grupa D

 1. Mega Bonus
 2. Szreniawa I
 3. Drink Team

W pierwszy dzień turnieju rozegrano 12 meczy. Z każdej grupy do dalszych rozgrywek zakwalifikowano po dwie drużyny, tj. Kaziki, Wisła, Krzczonów 0.7, Mega Bonus, Bejlendo, Szreniawa I, Herkules, Mistrzowice.

W dniu 20 stycznia rozegrano 8 meczy. Do grupy finałowej zakwalifikowały się drużyny: Mistrzowice, Mega Bonus, Kaziki, Krzczonów I.

W finale drużyny zmierzyły się w ostrej sportowej rywalizacji.

Kolejny, już trzeci raz z rzędu na najwyższym miejscu na podium stanęła drużyna Mistrzowice w składzie: Rafał Kański, Dariusz Grzesik, Rafał Grzesik, Maksym Gryglak, Jarosław Tomal, Łukasz Kryca, Piotr Grzywna, Wojciech Dzięcioł, Paweł Książek.

Podobnie jak w 2011 roku II miejsce zajęła drużyna Mega Bonus z Kazimierzy Wielkiej w składzie: Anna Maderak, Ireneusz Górski , Mateusz Podyma , Paweł Ochenduszko, Mirosław Pierzchała , Sebastian Wieczorek , Robert Wójcik.

III miejsce zajęła drużyna Kaziki z Krzczonowa w składzie: Konrad Kuroń, Arkadiusz Kuroń, Piotr Job, Mateusz Job,  Piotr Wieloch, Jakub Piasecki. IV miejsce również zajęła drużyna z  Krzczonowa – Krzczonów 0.7

Z rąk Organizatora Turnieju Wójta Gminy – Sławomira Kowalczyka każda drużyna otrzymała puchar, dyplom , medale  i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy przyznali również nagrody w  następujących  kategoriach:

-„Najlepszy zawodnik”  dla  Mateusza Joba

-„Najmłodszy zawodnik” dla Patryka Jedynaka

-„Wytrwały kibic” dla  Ilony Maj, Magdy Dzięcioł, Oliwi Grzywny, Pauliny i Justyny Grzywny.

Najbardziej aktywnymi sędziami byli: Rafał Kański, Krzysztof Dębski,  Jarosław Tomal, Konrad Kuroń, Piotr Grzywna.

Obsługę i pomoc w czasie trwania turnieju zapewnili: Elżbieta Szczęsna-Kusak – Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu, Alicja Witkoś-Kłos – Prezes UKS Nadwiślanka oraz Monika Kościółek – nauczycielka wychowania fizycznego.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec cieszy się  bardzo dużym zainteresowaniem. Kibice przyjechali nie tylko z terenu Gminy Opatowiec, ale również z sąsiednich gmin. Obecny był również Pan Stanisław Gwiazda – pomysłodawca turnieju, emerytowany dyrektor szkoły i nauczyciel wychowania fizycznego. Mecze rozgrywane były w duchu sportowej rywalizacji i na bardzo wysokim poziomie.

Do zobaczenia …. za rok.