Dobiegły końca Ferie z biblioteką…

4 lutego 2013 | informatyk

Celem zajęć w czasie tegorocznych ferii było zagospodarowanie wolnego czasu naszym młodym czytelnikom i sympatykom, zachęcenie ich do czytania oraz zorganizowanie dobrej zabawy. Zainteresowanie dzieci słowem pisanym, a poprzez to także otaczającym ich światem, rozwój wyobraźni, umiejętność współdziałania w grupie oraz sprawności manualnych. Najważniejszym było zapisanie w pamięci dzieci – biblioteki – jako miejsca ciekawego i atrakcyjnego, w którym można zdobywać wiedzę i ciekawie spędzić czas.
Kojarzenie książki nie tylko z nudną lekturą obowiązkową i podręcznikiem szkolnym, ale postrzeganie jej także jako źródła rozrywki, dobrej zabawy i inspiracji do różnych form spędzania wolnego czasu, nie tylko w czasie ferii.
Oktawiusz Cugowski – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Opatowcu skierował i przygotował dla swoich młodych czytelników bogatą ofertę zabaw i warsztatów. Zachęcał dzieci do spędzania wolnego czasu z literaturą i książką.
W Bibliotece od poniedziałku do soboty w drugim tygodniu ferii (od 21 stycznia do 26 stycznia br.) odbywały się spotkania z dziećmi z gminy Opatowiec. W ciągu tygodnia bibliotekę odwiedziło łącznie ok. 50. dzieci, które uczestniczyły w różnych formach zabaw i gier – były kalambury, konkursy ze znajomości bajek, baśni i literatury dla dzieci, zabawy z wykorzystaniem gier planszowych, puzzli itp.
Dzieci uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, nie mogło oczywiście zabraknąć zajęć plastycznych i ruchowych, rysunków, prac plastycznych, gier edukacyjnych.
Dzieci obejrzały teatrzyk cieni na podst. baśni Janiny Porazińskiej – Kozucha Kłamczucha, zaliczanej do klasyki literatury dziecięcej.
Wszyscy uczestnicy ferii w Bibliotece otrzymali drobne upominki i słodycze. Na zakończenie wizyty dzieci wzięły udział w mini konkursie ze znajomości bajek i baśni. Za uczestnictwo każde dziecko nagrodzone zostało książką.