Sukcesy młodzieży szkolnej z gminy Opatowiec

27 maja 2013 | informatyk

I miejsce w Finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego

17 maja 2013 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się Finał X „Małego” Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wszystkie dzieci nasze są: Basia, Michael, Małgosia, John…”

Gminę Opatowiec w Konkursie reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie oraz z Zespołu Szkół w Opatowcu.

Ponad 80 uczestników rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – I i klasy II – III.

W grupie uczniów młodszych uczeń I klasy ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie – Kacper Grzywna zajął I miejsce.Gratulujemy!

zdjęcia


 Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

W ramach Dni Kultury, Oświaty , Książki i Prasy odbył się 23 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej w Krzczonowie międzyszkolny Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyło w nim 10 uczniów z klas IV – VI z Zespołu Szkół w Opatowcu oraz Szkoły Podstawowej  w Krzczonowie. Mistrzami ortografii zostało dwoje uczniów klas VI – Kozioł Kamila ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie oraz Marcin Ryba z Zespołu Szkół w Opatowcu. GRATULUJEMY!

Miejsce II zajęły ex quo dwie uczennice z Krzczonowa – Marlena Baran i Daria Gruszka, a miejsce III przypadło uczennicy z Opatowca Klaudii Kmiecik. Uczniowie Ci otrzymali nagrody i dyplomy. Upominki i dyplomy za udział otrzymało 5 uczennic: Klaudia Marzec, Karolina Bysiec, Gabriela Leśniak, Wiktoria Jedynak i Emilia Woźniak.

Uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyli w akademii pod hasłem „Sąd nad książką”.

zdjęcia


Konkurs Literacki „Moje marzenia”

W dniu 13 maja 2013 r. uczennice Zespołu Szkół w Opatowcu: Wiktoria Maj, Klaudia Kmiecik oraz Paulina Minior wzięły udział w I etapie Konkursu Literackiego organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia w Busku – Zdroju.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były „Moje marzenia”. Uczennice naszej szkoły napisały jedno opowiadanie i dwa wiersze na ten temat.

Jako kryterium oceny jury przyjęło: kompozycję pracy, styl wypowiedzi, jakość pracy oraz sposób prezentacji. Po zapoznaniu się z 39 pracami, z których 28 zostało zaprezentowanych bezpośrednio przez autorów podczas I etapu konkursu jury przyznało:

I miejsce w kategorii opowiadanie uczennicy klasy IV Wiktorii Maj, natomiast wyróżnienie w kategorii wiersz otrzymała uczennica klasy VI Klaudia Kmiecik.

II część Konkursu Literackiego (wręczenie nagród) odbędzie się 27 maja 2013 r.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia