Zaproszenie na Dożynki Gminne w Kamiennej

16 sierpnia 2013 | hubert

Wójt Gminy Opatowiec, Sołtys wraz z Radą Sołecką wsi Kamienna zapraszają na Dożynki Gminne, które odbędą się 18 sierpnia 2013 roku w miejscowości Kamienna. Starostami tegorocznych dożynek będą:

Starościna:

Agnieszka Lisikiewicz – mieszka we wsi Kamienna. Wspólnie z mężem Grzegorzem prowadzi na terenie gminy Opatowiec 15ha gospodarstwo rolne, specjalizujące się w uprawie zbóż, fasoli i wczesnych ziemniaków oraz hodowli bydła. Gospodarstwo Państwa Lisikiewiczów jest jednym z przodujących we wsi Kamienna. Młode małżeństwo stawia na nowoczesność i rozwój. Mają jedenastoletnią córeczkę Wiktorię. Mimo natłoku zajęć Pani Agnieszka zawsze znajduje czas dla rodziny oraz chętnie uczestniczy w wydarzeniach lokalnych. Jest ponadto Sekretarzem Koła Gospodyń Wiejskich w Kamiennej.

Starosta:

Rafał Kański – mieszka we wsi Kobiela. Radny gminy Opatowiec, absolwent Politechniki Krakowskiej i Akademii Rolniczej. Prowadzi na terenie gmin: Opatowiec i Bejsce, 40 ha gospodarstwo rolne, specjalizujące się w uprawie rzepaku i zbóż. Oprócz tego jest właścicielem warsztatu samochodowego w którym wykonuje się min. montaż instalacji gazowej. Pan Rafał jest wielkim fanem piłki nożnej, gra w drużynie „Wisła Opatowiec”.

 

Informacja:

Tradycyjnie już na Dożynkach Gminnych odbędzie się konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu można zgłosić po jednym wieńcu z każdej parafii. Zwycięski wieniec będzie reprezentował Gminę Opatowiec na Dożynkach Powiatowych w Czarnocinie w dniu 25 sierpnia 2013 roku.

plakat

Regulamin konkursu na najpiękniejszy wieniec-dożynki 2013