Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Krzczonowie

26 września 2013 | informatyk

20 września 2013 r. – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce – w ubiegłym tygodniu Sejm Rzeczpospolitej Polskiej przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Punkt Przedszkolny w Krzczonowie włączył się do jego obchodów i ten dzień upłynął pod znakiem zabawy, uśmiechu i wspólnego czytania bajek. Do wspólnego czytania udało się zaprosić Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzczonowie Tomasza Palucha, Kierownika Projektu Sylwię Mącznik oraz ku uciesze wszystkich przedszkolaków prawdziwą wróżkę…..w której jednak, maluchy szybko rozpoznały swoją panią Magdalenę Trojan.

Na koniec dnia wszystkie dzieci oprócz serdecznych życzeń z okazji swojego święta otrzymały pamiątkowe słodkie upominki. Zapewniamy, że dzień ten na stałe zapisze się w naszym przedszkolnym kalendarzu imprez.

Punkt Przedszkolny w Krzczonowie funkcjonuje w ramach realiowanego przez Gminę Opatowiec i Szkołe Podstawową w Krzczonowie projektu pn.„Magiczny świat malucha” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Pamiątkowe upominki zakupiono ze środków ujętych w budżecie projektu.