Ślubowanie pierwszaków

4 listopada 2013 | informatyk

W Szkole Podstawowej w Opatowcu

25 października 2013 roku odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Była to uroczystość ogromnie ważna dla 17 pierwszoklasistów. Przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. Na świetlicy zebrali się odświętnie ubrani uczniowie wraz z rodzicami. Zebranych gości powitała p. Dyrektor Elżbieta Szczęsna – Kusak. Później mikrofon przejęły szkolne duszki, które poprzez zabawę sprawdzały, czy pierwszoklasiści mogą być przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół. Klasa pierwsza zaprezentowała się wspaniale więc duszki ogłosiły, że wszystkie dzieci „zdały” egzamin pierwszoklasisty. Wreszcie nadszedł czas ślubowania. Później odbyło się pasowanie na ucznia Zespołu Szkół w Opatowcu. Na koniec rodzice wręczyli dzieciom upominki.

Wójta Gminy reprezentowała Bożena Zbertek – Sekretarz Gminy, która życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz przekazała im kosz pełen słodkości. Z resztą życzeń było więcej – popłynęły one od pani Dyrektor, wychowawczyni Ireny Kłos oraz uczniów klasy II. Wydarzenie to było wielkim przeżyciem dla uczniów i rodziców. Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.

więcej zdjęć

W Szkole Podstawowej w Krzczonowie

Środa 30 października 2013roku była wyjątkowym i świątecznym dniem w Szkole Podstawowej w Krzczonowie. Głównymi bohaterami tego dnia byli najmłodsi – przedszkolaki oraz pierwszoklasiści. Przyjęci bowiem zostali oficjalnie w poczet uczniów Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Krzczonowie. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.30. Na sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna oraz oczywiście rodzice przedszkolaków i pierwszoklasistów oraz goście. W imieniu Wójta Gminy przybyła Bożena Zbertek – Sekretarz Gminy.

Zanim doszło do złożenia ślubowania dzieciaki zaprezentowały piękny program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem wychowawczyń, pań: Małgorzaty Woźniak, Justyny Krupy i Magdaleny Trojan. Przygotowane wiersze i piosenki nie wystarczyły jednak, aby udowodnić, że zasługują na miano Przedszkolaków i Pierwszoklasistów. Dzieciaki musiały jeszcze wykazać się odrobiną wiedzy na temat swojej szkoły, ojczyzny oraz zasad grzeczności i kulturalnego zachowania. A sprawdzał to Pan Żuczek, czyli ich starszy kolega Kacper Grzywna. Był surowy, ale sprawiedliwy i ostatecznie zadecydował, że egzamin zdany świetnie i można było przystąpić do ślubowania. Uczniowie klasy pierwszej poprosili o to Dyrektora Tomasza Palucha. Tradycyjnie Dyrektor dokonał aktu pasowania na Przedszkolaka, Starszaka oraz Pierwszoklasisty kolorowym ołówkiem. Potem przyszedł czas na życzenia od starszych kolegów i koleżanek oraz od Pana Dyrektora, który nie omieszkał przypomnieć, że bycie uczniem to nowe obowiązki dla dzieci i dla ich rodziców. A obowiązki zawsze należy wypełniać jak najlepiej. Życzenia do uczniów skierowała też Bożena Zbertek przypominając, że mimo pracy jaką na co dzień wykonują uczniowie to lata szkolne zawsze pamięta się jako najlepszy czas w życiu, a na osłodę uczniowskiego losu podarowała kosz słodyczy.

Tak wyjątkowy dzień musiał zakończyć się wyjątkowo przyjemnie, dlatego też po zakończeniu uroczystości czekał na dzieciaki słodki poczęstunek przygotowany przez Mamy.

Przedszkolakom, Starszakom i Pierwszoklasistom gratulujemy przyjęcia w poczet naszej społeczności szkolnej oraz życzymy samych sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich talentów.

Pamiętajmy, że:

MŁODYM JEST SIĘ TAK DŁUGO, JAK DŁUGO MOŻNA SIĘ UCZYĆ, NABYWAĆ NOWYCH PRZYZWYCZAJEŃ I ZNOSIĆ SPRZECIWY”

Marie von Ebner Eschenbach

więcej zdjęć