Maluchy z „Magicznego świata….” w magicznym świecie bombek

26 listopada 2013 | informatyk

W dniu 15 listopada 2013 r przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Krzczonowie odwiedziły fabrykę bombek i ozdób choinkowych „Decora” w Miechowie. W programie wycieczki znalazło się wiele atrakcji. Maluchy zapoznały się ze wszystkimi etapami malowania bombek oraz całym cyklem produkcyjnym od kawałka szklanej rurki po wymalowaną bombkę. Największą atrakcją okazał się jednak udział w warsztatach plastycznych, polegających na własnoręcznym wymalowaniu i udekorowaniu bombki za pomocą dostępnych materiałów: farb, brokatów i pędzli.
Na miejscu każdy otrzymał bombkę i mógł ją ozdobić według własnego uznania. Zabawie nie było końca….dzieci malowały wzory farbami i posypywały brokatem, następnie pracownicy Fabryki zabrali bombki aby te wyschły i zapakowali je w pudełka tak, by można było zawieźć je bezpiecznie do domu. To wyjątkowa pamiątka z wycieczki, która pozostanie każdemu przedszkolakowi na długo w pamięci. Następnie maluchy zostały oprowadzone po fabryce gdzie mogły obejrzeć kolejne etapy powstawania bombek: proces podgrzewania szklanych rurek i wydmuchiwania baniek, zanurzanie ich w roztworze azotanu srebra i ich ręczne malowanie, ozdabianie i pakowanie. Po pełnym dniu wrażeń przedszkolaki udały się na ciepły posiłek. Wszystkie koszty związane z organizacją wyjazdu pokryto ze środków ujętych w budżecie projektu „Magiczny świat malucha”.

Był to już piąty wyjazd edukacyjny zorganizowany w ramach realizowanego przez Gminę Opatowiec projektu „Magiczny świat malucha” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Dotychczas przedszkolaki odwiedziły już Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Krakowskie ZOO, Park Dinozaurów w Zatorze oraz kieleckie kino”Moskwa”.

Dzięki umowie ze Świętokrzyskim Biurem Rozwoju Regionalnego podpisanej w październiku 2012 r przez Sławomira Kowalczyka – Wójta Gminy Opatowiec, Punkt Przedszkolny w Krzczonowie utworzony w ramach projektu „Magiczny świat malucha” umożliwia dzieciom z Gminy Opatowiec dostęp do bezpłatnej edukacji przedszkolnej, wyjazdów edukacyjnych oraz całodziennego wyżywienia bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów ze strony rodziców, a co najważniejsze wyrównuje szanse edukacyjne dzieci z terenów o utrudnionym dostępie do edukacji przedszkolnej.