Sukcesy artystyczne uczennic z Zespołu Szkół w Opatowcu

18 grudnia 2013 | informatyk


XX Międzynarodowy Konkurs Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Olkuszu

W dniu 11 grudnia 2013r uczennica Zespołu Szkół w Opatowcu Wiktoria Maj wzięła udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Olkuszu.  Jury w składzie:  Krzysztof  Ziętek i Aleksandra Kalicka po wysłuchaniu  54 wykonawców, pięciu  zakwalifikowało do finału Festiwalu, który odbędzie się w Będzinie .   Wśród nich znalazła się Wiktoria. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces młodej wokalistki z Opatowca. Zaśpiewa w finale międzynarodowego konkursu kolęd

zdjęcia


X Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Kazimierzy Wielkiej

W dniu 14 grudnia w Kazimierzy Wielkiej odbył się X Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego. W kategorii „Piosenka” Zespół Szkół w Opatowcu reprezentowały uczennice: Natalia Bątkowska i Klaudia Kozioł.  W przeglądzie wzięła udział młodzież z czterech powiatów: pińczowskiego, buskiego, proszowickiego i kazimierskiego. Klaudia Kozioł zajęła I miejsce wykonując utwór pt. „Poczekalnia”, traktująca o ogłupianiu społeczeństwa przez reżim komunistyczny. Uczennice przygotował Wiesław Tomal, który akompaniował im na pianinie. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

 (zdj. z przeglądu: Dorota i Zdzisław Pilarscy)

zdjęcia

informacja na temat przeglądu na stonie Urzędu Miasta i Gminy Kazimierz Wielka


Konkurs literacki „Moja opowieść wigilijna” w Busku-Zdroju

W dniu 10 grudnia 2013 r. uczennica Zespołu Szkół w Opatowcu Wiktoria Maj wzięła udział w II edycji Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Odkrywania Talentów była „Moja opowieść wigilijna”. Uczennica naszej szkoły napisała piękne i wzruszające opowiadanie na ten temat.

Jako kryterium oceny jury przyjęło: kompozycję pracy, styl wypowiedzi, jakość pracy oraz sposób prezentacji.

Po zapoznaniu się z 33 pracami, które zostały zaprezentowane bezpośrednio przez autorów podczas konkursu jury przyznało:

III miejsce w kategorii opowiadanie uczennicy klasy V Wiktorii Maj.

Na apelu szkolnym Pani dyrektor Elżbieta Szczęsna – Kusak  pogratulowała naszej uczennicy życząc jej dalszych sukcesów.

zdjęcia