Sukcesy młodzieży z Zespołu Szkół w Opatowcu w przeglądach i konkursach Kolęd i Pastorałek

20 stycznia 2014 | informatyk

VI Przegląd Kolęd i Pastorałek w Koszycach

W dniu 10 stycznia 2014 roku w Koszycach odbył się VI Przegląd Kolęd i Pastorałek. Zespół Szkół  w Opatowcu reprezentowali uczniowie: Małgorzata Kowalczyk, Maja Klita, Gabriela Pobiega, Jakub Kłos, Krystian Leks, Wiktor Salamon, Nikola Wróbel, Nikola Kozioł, Emilia Kozioł.

Przegląd cieszy się coraz większą popularnością – bierze w nim udział coraz więcej szkół, głównie z województwa małopolskiego.

W kategorii „soliści IV-VI” I miejsce zajęła Nikola Wróbel. W kategorii „duety” I miejsce zajęły siostry Nikola i Emilia Kozioł.

W kategorii „zespoły” I miejsce zajął zespół instrumentalny w składzie: Wiktor Salamon, Krystian Leks i Jakub Kłos.
Zespół otrzymał również nagrodę Dyrektora Muzeum. Koncert Laureatów odbędzie się 26 stycznia 2014 roku w Muzeum Ziemi Koszyckiej.

7 Nowohucki konkurs kolęd i pastorałek

W sobotę 11 stycznia odbył się 7. Nowohucki Konkurs Kolęd i Pastorałek. Był to konkurs ogólnopolski. Od 2007 roku w drugą sobotę stycznia w Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie księży Pallotynów przy ul. Bulwarowej 15  śpiewane są wspólnie kolędy. Zespół szkół w Opatowcu reprezentowały uczennice klasy III gimnazjum – Klaudia Kozioł i Natalia  Bątkowska, które wystąpiły w duecie. Dziewczyny wykonały „Kolędę dla nieobecnych” zajmując III miejsce.

Uczniów przygotował Wiesław Tomal.