Odwiedziny Biskupa Pomocniczego Diecezji Kieleckiej

29 stycznia 2014 | informatyk

W dniu 21 stycznia 2014 roku w szkole Podstawowej w Krzczonowie wizytę złożył niecodzienny i wyjątkowy gość, Jego Ekscelencja Kazimierz Gurda. Z tej okazji do szkoły przybyli: proboszcz parafii Sokolina – Ksiądz Tadeusz Śliwa, Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Opatowiec – Marian Gruszka, radny – Jarosław Kociński, Wizytator Ksiądz Sylwester Okła, oraz przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Krzczonowie z przewodniczącą Anetą Stoksik.

Po powitaniu przez Dyrektora Szkoły – Tomasza Palucha głos zabrali przedstawiciele społeczności uczniowskiej, którzy w podzięce za odwiedziny wręczyli bukiet kwiatów miłemu gościowi. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk, który  w imieniu Mieszkańców Gminy powitał księdza Biskupa na terenie naszej Gminy.

Uczniowie przygotowani przez katechetkę Annę Pudłowską przedstawili wspaniałe jasełka. W miłej atmosferze i wśród dekoracji wykonanych przez Izabele Bryłę wszyscy oddali się wspólnemu kolędowaniu. Czas szybko płynął i nadeszła chwila, w której głos zabrał Ksiądz Biskup. Najpierw „odpytał” najmłodszych z historii narodzin Bożego Dzieciątka, aby upewnić się, że uważnie oglądali przedstawienie. W dalszej części wystąpienia zachęcił do wspólnej modlitwy, po czym udzielił zebranym duszpasterskiego błogosławieństwa. Wszyscy zebrani otrzymali z rąk Biskupa pamiątkowe obrazki.

Dzień ten na długo zapadnie w naszej pamięci chociażby z uwagi na fakt, iż tego rodzaju odwiedziny znamienitych gościa zdarzają się w szkole raz na kilka lat.