Piknik rodzinny w Kocinie

3 lipca 2014 | informatyk

W niedzielne popołudnie 29.06.2014 r. Koło Gospodyń Wiejskich z Kociny zorganizowało imprezę plenerową skierowaną głównie do dzieci, połączoną z oficjalnym otwarciem nowego placu zabaw. Jest on nie tylko miejscem spotkań najmłodszych, ale również rodziców i dziadków, pod opieką których dzieci mogą miło i bezpiecznie spędzać wolny czas.

Uroczystość, przewodnicząca KGW – Bożena Kopeć, rozpoczęła od powitania gościa honorowego – Sławomira Kowalczyka - Wójta Gminy Opatowiec. Jak podkreśliła, to dzięki jego dużemu zaangażowaniu powstało to miejsce. Panie są mu wdzięczne, że dostrzega potrzeby Kół Gospodyń, OSP, ale nie pozostaje obojętny również na potrzeby najmłodszych mieszkańców Naszej Małej Ojczyzny.

Następnie p. Bożenka przywitała licznie zgromadzone dzieci i mieszkańców Kociny, ale i ościennych miejscowości. Podziękowała również Ochotniczej Straży Pożarnej, która chętnie wspiera każdą inicjatywę Pań, a współpraca KGW i OSP Kocina układa się naprawdę wzorowo. Przewodnicząca podziękowała także kilku mieszkańcom, którzy finansowo wsparli organizację pikniku dla dzieci, oraz księdzu Wojciechowi Michalskiemu, który poświęcił plac zabaw.

Po kilku słowach skierowanych do zebranych przez Wójta Gminy rozpoczęto świętowanie. Zabawę z dziećmi poprowadziła Magdalena Trojan – dobrze dzieciom znana z Punktu Przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej w Krzczonowie. Jednak charakteryzacja na Myszkę Miki zmyliła niektóre dzieci. Bez większych problemów dzieci rozpoznały natomiast „szarą myszkę”, w rolę której wcieliła się Natalia Bątkowska. Do dziś natomiast nie wiadomo kim był słodki miś, a lgnęły do niego nie tylko dzieci. Na imprezie nie zabrakło również księżniczki, która częstowała dzieci słodyczami.

W przerwach pomiędzy licznym grami i zabawami uczestnicy zajadali kiełbaski z grilla oraz liczne pyszności przygotowane przez Panie z KGW.

 

Beata Adamczyk