Modernizacja przedszkola w Opatowcu

25 lipca 2014 | informatyk

W ramach podpisanej umowy przez Wójta Gminy Opatowiec z Samorządem Województwa Świętokrzyskiego, do końca października zostaną zmodernizowane i wyposażone oddziały przedszkolne działające przy Zespole Szkół w Opatowcu oraz Szkole Podstawowej w Krzczonowie.

Miłą niespodzianką dla uczniów przyszłorocznych „zerówek” będą odremontowane i nowocześnie wyposażone w materiały dydaktyczne sale lekcyjne. Do obu przedszkoli zakupione zostaną nowe ławki, krzesełka i meble, które zastąpią stare zużyte wyposażenie, całości zadania dopełni zakup nowych gier edukacyjnych oraz zabawek. Dodatkowo w Opatowcu i Krzczonowie powstaną nowoczesne place zabaw, na których najmłodsi będą mogli spędzać czas podczas zajęć, jak również w czasie wolnym od nauki.

Do opatowieckiej „zerówki” zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt multimedialny, oraz nowa tablica multimedialna. W ramach projektu zostanie odremontowana łazienka. Wiele prac polegających na adaptacji pomieszczeń spoczęło na Gminie Opatowiec, która finansuje większość zadań ale i nieocenionej pomocy rodziców.

W ramach wolontariatu, rodzice dzieci uczęszczających do „zerówki” wykonują szereg prac związanych m.in. z ulaniem belki stropowej, dzięki której można było przebić ścianę do pomieszczenia, w którym powstanie nowoczesna sala dydaktyczna, usunięto starą farbę ze ścian. Przed nami jeszcze szpachlowanie, malowanie, układanie paneli, wymiana i modernizacja instalacji elektrycznej – relacjonują zaangażowani w prace rodzice.

Zakupione zostały nowe lampy, panele, farby i wiele innych materiałów po to, by nowoczesne wyposażenie mogło wspaniale się prezentować w odnowionych pomieszczeniach. Głównym celem działań podejmowanych przez samorząd gminy Opatowiec jest zagwarantowanie już od września roku uczniom zerówek jak najlepszych warunków do nauki i zabawy.